Sirbi-saaga 6. postitus

Hakkab juba tunne tulema, et minust on saanud tahtejõuetu meediasõltlane. Isegi tööle ei suuda korralikult keskenduda, kogu aeg vehitakse kuskil kuklas selle Sirbiga.

Tagantjärgi täpsustatakse fakte, näiteks Lea Larin teatab, et oli nõustunud olema peatoimetaja kt tõesti vaid ühe nädala. Kõlab küll veidralt, aga kui inimene ütles, siis vast peab uskuma.
Kultuuriministeeriumi kantsler ja samuti Sa Kultuurilehe nõukogu liige Paavo Nõgene jätkab oma ombudsmanikursil, teeb SA Kultuurilehe nõukogule ettepanku erakorraliseks koosolekuks, uue peatoimetaja otsimiseks ja loomeliitude esindajate kaasamiseks nõukogu töösse.

Minu meelest on hea, et selle teema meediakäsitlused on laienenud, uued ülevaated hõlmavad sündmusi juba avaramas panoraamis, näiteks see Õhtulehe lugu: http://www.ohtuleht.ee/554766
Kultuuriajakirjanduse väljaandmisest üldse kõneleb Vikerkaare peatoimetaja Märt Väljataga.
Sirbi-saaga ja Langi tagasiastumise temaatikalt suunduvad laiemasse poliitikasse Priit Hõbemägi ja eriti Kärt Anvelt Eesti Päevalehes.
Kiviräha arvamuslugu on samamoodi laia põhja, aga terava tipuga. Nagu tal ikka.

Tänane varahommik aga tõi juba uue jahmatava uudise Kenderi tagasiastumisest peatoimetaja kt kohalt. Nojah? Ainult mind paneb tõesti jätkuvalt imestama see juriidiline maailm, milles see gäng tegutseb. Koondamine päevapealt, etteteatamisajata — see pole meie riigis ju lubatud? Tagasiastumine töölepinguliselt ametikohalt — kuidas see võimalik on? Minu teada peaks see käima läbi lahkumisavalduse ja etteteatamisajaga? Või ongi nüüd nii, et kõik vähegi avalikuma ametikoha täitjad saavad nüüd ametist priiks lihtsalt nii, et saadavad lehtedesse pressiteate, et astun tagasi?
Kummaline aegruum igatahes. Et muidu on nagu seadused sellised, aga näe, mõnel on niisugused ja siis veel naasugused.
Ja jälle helbib seda körti Toomas Väljataga. Kui temagi mitte, ütleme, paari tunni pärast käsi püsti ei tõsta ja teata: astun tagasi. Vaadake ise, kuidas saate. Toimetus oskajatest lagedaks tehtud.

Ma pean töötama lõppude lõpuks. Mul siin on endal juba kergelt katastroofimaiguline olukord kõikide nende stsenadega, mis sel nädalal juba olemas olema pidid.
Aga hea on see, et aias olen püüdnud rahmeldada nüüd ikka iga päev mõne tunni ja ring on peaaegu peal. Kui täna jõuan, pesen veel kasvuhoone puhtaks.

4 kommentaari

 1. aidivallik said,

  25. nov. 2013 kell 11:44

  Täitsa huvitav. Mõnigi arvab, et ka Urmas Klaasil oleks aeg toimunu eest vastutus võtta. Samas on üks reformikas veendunud, et kogu selle jama taga olnud vaid Kenderi soov avalikkust ja riigiametnikke mõnitada: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kes-kogu-komejandi-eest-vastutab-kenderi-tagasiastumine-tekitas-sotsiaalmeedias-inimestes-kusimusi.d?id=67153386

 2. aidivallik said,

  25. nov. 2013 kell 21:56

  Väljataga näeb tõesti vett ja vilet, kõigepealt aja seda Kenderit taga nagu eilset päeva ( http://www.postimees.ee/2608884/valjataga-kender-on-siiani-kattesaamatu) ja siis muudkui seleta tema eest kõike (http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/valjataga-voimalik-et-kender-vestles-rosimannuse-ja-michaliga-sirpi-toole-tuleku-teemal.d?id=67157718).
  Usinad ajakirjanikud Postimehes on Kenderi siiski kuidagimoodi üles leidnud ja pannud isegi intervjuud andma: http://www.postimees.ee/2608982/kender-tekst-on-puha-selleparast-astusime-tagasi.
  Ma pean ütlema, et ta kõnepruuk on avalikus ametis veedetud nädalaga oluliselt paremaks muutunud.
  Rain Kooli arvab, et ilmselt oli Kender sedasorti ameti jaoks ebaküps: http://uudised.err.ee/index.php?06291944
  Väga avar arvamuslugu tuli Marek Tammelt: http://arvamus.postimees.ee/2608666/marek-tamm-moned-jareldused-sirbi-afaarist
  Sirbi kriisitoimetus on paika pandud: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/sa-kultuurileht-sirbi-toimetust-juhivad-lea-larin-tambet-kaugema-ja-tiina-mattisen.d?id=67154412
  … ja Urmas Klaas leiab, et tal on tekkinud poleemilises olukorras kaasvastutus. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/urmas-klaas-oman-sirbi-olukorras-kaasvastutust.d?id=67156876
  See mees armastab liialt eufemisme.

 3. aidivallik said,

  25. nov. 2013 kell 22:05

  Ma olen hull, kes kommenteerib iseenda postitust. Aga ei saa mainimata jätta, et kasvuhoone jäi pesemata. Tänaõhtuse seisuga on mul see kuu VEEL kirjutada (st tõlkida st adapteerida) umbes 90 lk stsena ja tänase päeva jooksul lisandunud info järgi 2. detsembriks lugeda ära ühe 123-leheküljelise lasteraamatu korrektuur. Hõissa.

 4. Maire said,

  26. nov. 2013 kell 08:16

  Minu pärast ole täpselt sama hull edasi 😀 Mulle igatahes meeldib lugeda kõike, mida kirjutad, kuigi endal pole aega olnud sõna sekka öelda. Ajanappuse tõttu pole jõudnud kõike Sirbiga seonduvat enam läbi lugeda, nii et sinu postitused, milles kasvõi vaid ühe lausega igale artiklile viidatud, on orienteerumisel suureks abiks. Hakkan nüüd Marek Tamme avarat arvamuslugu lugema 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: