Niimoodi siin vahepeal

Vaatasin siin, et kultuuriministri teema kohta on jälle hunnik linke kogunenud, dokumenteerimise huvides võiks vahepeal need kiirkorras üles panna.
Ajakirjandus juba oletas tükk maad enne, et Urve Tiidus saab uueks kultuuriministriks, ja saigi. Ma ei oska temast mitte midagi ette arvata, oma olemuselt oli ta ju “Kahekõne” saates väga sümpaatne ja tema renomee kohta pole ma ka kuulnud ei head ega halba. Ja räägib ta ka sellist… ikka päris inimese juttu. Erinevalt paljudest juhtivatest reformierakondlastest.
Eesti Ekspress kaevas välja Sirbi-skandaaliga rööbiti toimunud kinnisvarajama.
Ugalas tahetakse Kasterpalust lahti saada. Ma ei tea ega oska isegi arvata, mis selle loo ja rahulolematuse taustaks on, nii et ma parem ei hakka oletama, las tuleb rohkem infot.
Kasterpaluga oli mul mõni aasta tagasi üks naljakas juhtumus, kui me linnapea vastuvõtul triivisime teineteist šampuseklaasikesega tervitama ja me mõlemad ütlesime teineteisele esimese asjana korraga: “Tunnista üles, et sina oledki Eleonora Berg!”
Ju meie mõlema kahtlus lähtus sellest, et see “Pilvede all” ja Risti grupp lihtsalt PEAB tegijate kaudu kuidagi Läänemaaga seotud olema… ja keda sa siinkandis teist ikka stsenarismuses süüdistad.
Katrin Seppel kirjutas ilusa arvamusloo kultuuriinimeste tasustamisest, vastuseks järjekordse tarkpea veendumusele, et kõikidele olevat rikkuse saavutamine ühtviisi vaid kättevõtmise küsimus või umbes nii. (Minu arust on see viimane üks kummaline arvamus olukorras, kus Tallinnast ja Harjumaalt väljaspool on täiskohaga töötavate ja väga vajalikke ameteid pidavate inimeste keskmine palk 300 – 400 eurot kätte. Kas meil ei ole siis hooldustöötajaid ja kingseppi ja koristajaid jne vaja või? Keegi peab ju neid ameteid ka pidama. Selle asemel, et inimesi süüdistada, et nad neid madalalt tasustatavaid ameteid peavad ja seetõttu ikka vaesuses rapsivad, peaks võib-olla püsivamalt tegelema küsimusega, kuidas jõuda meie riigimajandusega ükskord sinnamaani, et täiskohaga töötavad inimesed ka väljaspool Tallinna sellist palka võiksid saada, millega lausvaesus kodunurgas ei kükitaks.)

Aga muidu läheb ju hästi. Mul endal. Ühed täna saabunud uudised tegid tuju iseäranis heaks ja südame soojaks — uudised, kuidas ühel teisel ja väga toredal ja targal inimesel ka hästi läheb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: