Kasvuhoone

Kõigepealt aitäh kõigile sõpradele ja sugulastele, kes oma panusega aitasid sellel projektil teoks saada! Aitäh ka Eesti vabariigile märtsikuise tulumaksutagastuse eest, mis andis ülejäänu. Aitäh Alole ja Otile seda ilu kokku panemast, ja aitäh inimkonna helgetele peadele, kes on leiutanud kokkupandavad kasvuhooned ja automaatsed luugiavajad.

Terve pika laupäeva legotasime mu uut kasvuhoonet kokku panna, hommikul üheksast õhtul seitsmeni, vahepeal tegime küll ka umbes pooleteisttunnise koduskäimapausi, et lõunat süüa ja õhtuse duši all käimise nimel natuke paaki kütta.

Aga maastik tõepoolest petab, nagu võite veenduda järgneva pildi võrdlemisel üle-eelmise teema vastava pildiga. Ja sellesse kasvuhoonesse mahuvad tõepoolest peale minu enda veel tomatid ja paprikad ka ära. Üleüldse, see ongi täpselt sellise suurusega, nagu vaja oli.

normaalne kh

 

Võrdluses naabrite kasvuhoonetega on ka suurus üsna adekvaatne. Pildistada olen osanud muidugi viltuse käega.

lapike praegu

 

Ja tagantvaates:

 

kh tagantvaates

 

Siin pole veel neid põnevaid automaatsulgureid külge pandud, luugid on kinni. Aga eile kruvis Ott need vidinad ka sinna külge, ja kujutate ette, luugid avanevad ja sulguvadki täitsa ise! Õhtul ema juurest tulles põikasime korraks aiamaalt veel läbi, et selles imes veenduda, ja veendusimegi. Kasvuhoone oli oma luugid poole üheksa paiku lasknud veel ainult suhteliselt väikse prao peale, samas kui meist eelmine kord jäid maha korralikult avatud luugid (kuum päev oli ju!).

Pildi pealt on näha ainult üks luuk, aga tegelikult on tagapool teinegi.

küljelt

 

Laupäeva õhtu jätkus aga pärast kodus enese puhtakskasimist ühe sünnipäevalkäiguga, mis kujunes üpris ülemeelikuks. Igatahes umbes kolme paiku öösel laulsime ja mängisime veel ringi peal purskkaevu juures (muidugi Anto lõõtsaga) ja koju jõudsin poole viie paiku hommikul. Päris hea aeg koduse kasvuhoone luukide hommikuseks avamiseks ja seejärel põhku pugemiseks.

5 kommentaari

 1. Maire said,

  19. mai 2014 kell 21:14

  Oi kui ilus kasvuhoone! No ja need imeluugid, sellistest ma pole enne kuulnudki. Tahaks ka niukest 🙂

 2. Hundi ulg said,

  20. mai 2014 kell 09:56

  Mõistan ja jagan Sinu rõõmu täiega. Hea, et Sinu peres ja sõpruskonnas pole ratsionaalse mõtlemisega inimesi. Paar aastat tagasi hankisin minagi taolise udupeene kasvuhoone. Tuttav vaatas ja jahutas mu vaimustust: selle raha eest saaksid süüa poeturutomateid elu lõpuni ja pärandina saavad seda veel kolm põlve peale sind. Ah, mida need ütlejad teavad. Selleks on vaja vaadata Sinu eelmises postituses aiapidaja õnnelikku nägu sitahunnikuga süles 🙂

 3. aidivallik said,

  20. mai 2014 kell 11:03

  Nende väga ratsionaalsete inimeste elu võib olla vist vahel ka päris tühi ja kurb, sest elus on nii palju asju, mida rahasse ümber panna või ratsionaalselt seletada ei ole võimalik. Aga ma hakkasin su jutu peale mõtlema, et mu kasvuhoone hinna eest saaks osta umbes 200 kilo tomateid (hinnaga 3 eurot kilo). Seda tegelikult ju ei olegi nii palju. Meie sööme väga palju tomatit, ütleme, kumbki Otiga u 2 tk päevas, kokku u 400 g. Seega me sööme aastas 146 kilo tomateid. Mis tähendab, et see kasvuhoone teenib ennast tasa poolteise, maksimum kahe aastaga, kui arvestada talviste poetomatite ostmist. Aga samas on ju ka need purki tehtud tomatid keldrist võtta, nii et neid poe omi läheb siis ka selle võrra vähem.
  Nii et sinu vaimustuse jahutaja oli peale liigse ratsionaalsuse ka liigpessimistlik.

 4. Muhedik said,

  21. mai 2014 kell 14:30

  Nii tore, et kasvukas just täpselt õigeks ajaks paika sai. Ilus majake, vihma ajal mahud Sinagi õitsvate taimede vahele varju 🙂
  Ise kasvatad sorte, mis maitsevad, ei pea sundmenüüga tegelema. Lisaboonusena saad puhta kraami. Need 2 viimast olid sellele targale ütlejale mõeldud. Kõike ei saa rahasse rehkendada. Eriti puhast toitu


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: