Nüüd on juba näha

Panen jälle ogoroodina pilte. Nimelt nüüd hakkab juba näha olema, kuidas meil kogu see kupatus seal planeeritud oli. Ja praeguse seisuga on juba peaaegu kõikides ka taimed sees kasvamas, välja arvatud viimases kahes kastis, mis veel augutamist, katmist ja täitmist tahavad.

nagu oli mõeldud

Ja teiselt poolt:

nagu oli mõeldud1

Igatahes kastidega on nüüd kõik. Ainult üks koht tuleb veel sparglile välja mõelda, aga see ei tule suur.

kapsalapsed1

Eile õhtul istutasin igasugu kapsaid, sest neid me sööme nüüd palju. Täitsa uskumatu, et kui enam kartulit ei söö, suureneb muu erineva köögivilja tarbimine kohe hoobilt. Sellepärast ma nendega ennast tagasi ei hoidnud. Ja üleüldse, köögivilju olen külvanud ja istutanud nüüd palju ja igasuguseid. Tegelikult ma juba mõtlengi, et ilmselt läksin jälle liiale, aga eks näe. Mul pole kunagi köögiviljanduse jaoks sihukest larakat maad käes olnud ja sellepärast on kogu aeg köögivilju mu aias olnud liiga vähe, nii et mul absoluutselt puudub ettekujutus mingite adekvaatsete koguste osas, mitu taime seda või teist meie pere vajadused kataks. No aga eks nüüd need kogemused tulevad. Ja mida saab liiga palju, see saab sõpradele laiali jaotatud.

Ja kui nüüd viimased taimed maha saavad, siis järgmise samm projektis on peenravahede vormistamine. Te ei kujuta ette, ma leidsin ühe toa, mis on umbes maast laeni saepuru täis ja ma tohin selle kõik endale võtta. Mõnikord veab ikka uskumatul kombel. Lihtsalt käibib see vana tõde: räägi inimestega. Ja ema käest sain tohutu hunniku vanu nõukaaegseid tapeete, mida sinna saepuru alla lahti rullida. Mitmekordselt.

Aga pärast seda eilset istutamisorgiat käisime veel õhtul väljas istumas. Koos Ivari, Liisi, Tarmo ja veel mõne teisega. Ma pean küll tunnistama, et väsisin kohatult vara ära ja südaöö paiku tuli tohutu tung koju koti peale saada.

Praegu lõpetan maikuu viimast stsena, üht “Suletud uste” osa, kus nelja lapse ema istub kelmuste ees vanglas ja mis kõik edasi saab. Sihuke veider lugu. Ei meeldi eriti. Sellepärast edeneb ka visalt.

7 kommentaari

 1. SK said,

  31. mai 2014 kell 13:48

  Aga mis Sa sinna istustuskastidesse alla panid?
  Vägev. Töö kiire ja korralik.

 2. Köögikata said,

  31. mai 2014 kell 15:11

  Vau! See on hüper-super ogoroodina teil 🙂
  Ja kindlasti on kuhjaga tänulikke sõpru, kui miskit üleliia kipub olema. Äkki saad veel naturaalkaubandust aretada, sest teistel võib ju muid asju üle olla.

 3. aidivallik said,

  31. mai 2014 kell 16:26

  Istutuskastide servade all üle- või pigem altkäiguga on kahekordne tapeet. Mättasse istutusaugud vajalikke taimevahesid arvestades kaevatud (eeldas täpset planeerimist, mida ma kuhu istutama hakkan). Jäänud mätas lahkelt kaetud vähemalt 8-kordse ajalehega, selle peale mulda, mulda, mulda. Ainult kahe kasti alt kaevasime kogu maa läbi ja raputasime mättad välja: juurviljade ja herneste alt.
  Praegu saan öelda, et kuna meil oli siin nüüd mais juba peaaegu põud käes, ja eriti midagi sadanud pole kuu algusest siiamaani, on selge vahe läbikaevatud ja läbikaevamata (ainult istutusaugud tehtud) kastide vahel. Näppu taime kõrval mulda pistes – läbikaevatud maa tuhkkuiv, kaevamata maa ilma kastmata taime juurte juures veel kena niiske.

  Aga kastides kasvab suhkru-, hiline ja varane hernes, natuke kaalikat, varast ja hilist porgandit, pastinaaki, jaapani rõigast (kevadise külvi sort) ja naerist ja redist, kuigi selle ajas ilmselt kuum mai keskpaik tuksi. Põlduba, aeduba, lehtpeet, sibul, varane ja hiline peakapsas, leht-, roos- ja käharkapsas, nui- ja lillkapsas, brokoli. Varsseller. Porru. Kõrvits, suvkõrvits. Kurk veel tuleb. Kasvukas tomatid, paprikad, tuleb veel kolm pommut.
  Võimalik, et unustasin praegu midagi ära ka.

 4. Muhedik said,

  31. mai 2014 kell 22:52

  Ilus, kõik näeb hea välja. Te olete selle pisku ajaga suutnud ime korda saata, vat, mis tähendab õige agrotehnika:)

  Palju asju saab ju purki panna, ma ei usu, et teil midagi üle jääb.

  Imelik, et eelmise postituse pilte mina ei näe, kõiki eelmised ja tänased on aga olemas.

 5. aidivallik said,

  31. mai 2014 kell 23:07

  See, et sa pilte ei näe, on tõesti kummaline. Käisin praegu Oti arvutist vaatamas – seal on pildid täitsa olemas. Tehtud ja töödeldud said need pildid ka täpselt samuti kui teiste teemade omad. Ma tõesti ei mõista! Võib-olla mõni teine päev on internet lahkem ja näitab neid ikka sulle?

 6. aidivallik said,

  1. juuni 2014 kell 11:56

  Ja MUIDE – tahan eileõhtuse rohimis- ja juurviljade harvendamisürituse peale ära märkida, et hetkel on umbrohukasv kahes läbikaevatud peenras PALJU suurem, liigirikkam ja lopsakam kui neis peenardes, mis mätta peale said rajatud.

 7. kiskjasiil said,

  1. juuni 2014 kell 21:38

  Nagu aega saan, loen takka pihta kõik läbi, see on ikka nii vahva ogoroodina!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: