Fännates nuikapsast

No kas nad pole ilusad?

nuikapsas

Kaks neist kolmest pistsin ma eile õhtul kohe ogoroodinalt tulles toorelt pintslisse. Mahlased, mahedad, krõmpsuvad… sõltuvusttekitavalt nämmad. Varane sort Luna, külvatud koos kõigi muude kapsastega 16 aprillil,  kui mul ogoroodinat veel ei olnudki, aga ma lihtsalt viimases meeleheites hakkasin külvama, sest lihtsalt ei pidanud vastu, ja mõtlesin, et kui ma ka omale kuskil aiamaad ei saa või ära kolida ei õnnestu, siis istutan need kasvõi sinnasamma Jalukse poe taha vanale karjamaale maha, mida kallis klassivend mulle naljaga pooleks välja pakkus. Noh, õnneks aprilli viimastel päevadel sain pilpaküla rentnikuks.

Oti hellas käes:

nuikapsas Luna

Mul kasvab üks hiline nuikapsasort kah. Hiidnuikapsas ‘Gigant’, mis pidi tegema 1 – 2 kilose vilja ja sobivat ka keldris säilitamiseks. See mõistagi nii kaugel veel ei ole, pole seda nägugi, et mingi nui kuhugi kasvada võiks. No aga anname aega.

2 kommentaari

  1. rahutu rahmeldaja said,

    6. juuli 2014 kell 19:53

    mmmmmmmmmmm, ma armastan nuikapsast aga minul kapsad lihtsalt ei kasva

  2. kiskjasiil said,

    7. juuli 2014 kell 10:08

    Nuikapsas on üks parimaid kapsaid ja kui noor, siis krõmpsub ja on mahlane. Kunagi kasvasid mu Supilinna aias. Olid ajad. Näed sa, nüüd valgus suu vett täis 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: