Selleks, et istutada…

Selleks, et istutada üks tilluke hosta (Curly Fries), nooruke brunnera, kaks martagonliiliat ja üks asiaat, tuleb…
…hostale auku tegema hakates leida mullast täiesti tundmatud lillesibulad – mis need olid ja kuidas siia said, löö või maha, ei mäleta ja kirja pole kah pannud.
… istutada leitud sibulad veidi eemale ühe kurereha juurde, lootuses, et sobivad, ja et äkki on juunod (sest kunagi midagi sellist sinna ju istutasin).
… kaevata välja ja paigutada endisesse roosipeenrasse kukesaba, kelle kaugem perspektiiv on nagunii ogoroodinale kolida, sest ta ei ela õigupoolest mu kuivas aias eriti hästi. Aga praegu pole mul seal iluala veel ette valmistatud, seepärast jääb ta veel koju.
…kolida liighämarusest valguse kätte juba mitu aastat kiratsenud kuldheleenium ja kurekatel.
… kangi, kirve ja Oti abil saada pärast tunniajast rahmeldamist maa seest kätte seal 10 aastat paigal kasvanud siberi iiris (liik), kes on kasvanud meetrise läbimõõduga mättaks ja keeldub oma kohalt lahkumast. Lõhkuda toore jõuga see mätas tükkideks, et saada kätte pisike tutike (d 10 cm), mille olen nõus oma aeda tagasi istutama. Vanast kohast veidi tahapoole ja paremale.
… kaevata teisest aia otsast üles elulõng Huldine, mida seal enam vaja ei lähe (sest selle aiaosa kaljukadakast elupuuni katab ilusaks laiaks kasvanud Browni kuslapuu), asustada ta ümber läänepeenra taga asuva aia äärde, sest seal laiutab paarimeetrine lage koht näärelehisest roosist alpi elulõngani.
… Huldinet kaevates haarata labidaga kogemata kaasa ühe mu lemmikliilia Boogie Woogie pooled sibulad. Leida, et see koht on talle juba õigupooleks liiga hämaraks muutunud, sest põisenelas on nende vahepealsete aastatega väga võimsaks kasvanud ja see vaene orientaaltrompet ei paista enam õieti tolle varjust väljagi. Niisiis – asustada ka Boogie-Woogie ümber läänepeenrasse.
… ja lõpuks saab istutada ka hosta, brunnera, martagonliiliad ja asiaadi. Terve päevatöö.

3 kommentaari

 1. kristiina said,

  17. sept. 2014 kell 13:00

  🙂

 2. Muhedik said,

  17. sept. 2014 kell 17:42

  😀
  Ja mõnikord tuleb istutamiseks rajada terve uus aiaosa

 3. rahutu rahmeldaja said,

  17. sept. 2014 kell 20:48

  see on nii tuttav ja hea kui vaid uus aiaosa tuleb teha ja mitte tervet aeda ümber tõsta (kui sügise järel ei tuleks talv, siis minul vist nii lähekski) 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: