No hopp nüüd, jah, palun, jah!

Ma keeldun tänastest sõnumitest. Lihtsalt keeldun neist kategooriliselt. See olukord lihtsalt EI keera end jälle tagurpidi. Nüüd me läheme ja teeme selle lihtsalt ära. Sest siis on see tehtud, ja meil on uus kodu olemas. See kodu, mida ma unes olen näinud ammu enne kui päriselt. Palun. Aitäh.

Aga muidu on tegus olnud. Tuli välja, et novembris tööd rabades olin ma ära unustanud, et kuu alguses juba tegin kaks stsenaariumi valmis, ja siis selle võrra sai neid kuu lõpus rohkem. Alles kuu kokkuvõtet tehes avastasin… aga see on väga hea. Iga lisakopka kulub ära. Jõulud ju ees, ja tehingud ja kolimine.

Ott ka avastas. Ott avastas, et tal on terve 2015. aasta juba tööd täis: viis tellitud lasteraamatut teha. Hakkame hästi elama. Kui ainult üks põrguahv veel meile oma võla ära maksaks, nende tööde eest, mis Ott juba kevadel tegi.

Käisime Tallinnas “Lumehelbe tööd” esitlemas. Täitsa kena pilt minust ja Elinast, kes on Oti kõrval üks mu lemmik-lemmik-lasteillustraatoreid. Foto on Joonase tehtud ja Elina Facebooki-lehelt, loodan nende lahkele loale.
mina Elinaga

Seoses vahepeal tabanud kõrgenenud kütmisvajadusega kirjutasin ühe lullamilla. Pühendusega kõigile ahjuomanikele.

AHJU KÜTMINE

KUI SA KÜTAD TALVEL AHJU,
EI VÕI OLLA PUUDEST KAHJU,
EI SAA MÕELDA: ELAS, KASVAS,
LEHTE LÄKS JA KOGUS RASVA…
SEST KUI HAKKAB PUUDEST KAHJU,
EI SAA ÜLDSE KÜTTA AHJU.
ISTUD, NUTAD KÜLMAS TOAS
JA TAHAD OLLA HOOPIS GOAS.
(GOAS EI OLE KÜTTA VAJA,
TÄITSA MUIDU SOE ON MAJA.)
SIIN EI JÄÄ MUUD MISKIT ÜLE —
VÕTAD JÄLLE PUID TÄIS SÜLE,
TASSID TUPPA, AJAD AHJU,
MUIDU HAKKAB ENDAST KAHJU.
Puud

Eile käisid Ivar ja Liis külas, täna emakene-hellakene. Minul, Otil ja Ivaril on ilmselge keskeakriis. Liis on selleks veel vist liiga noor ja ema on sellest juba välja kasvanud. Aga me ülejäänud kolm ei tea, kuhu oma üüratu paanilise eneseteostusvajadusega jookseks, kas või peaga vastu müüri ja mitu korda järjest. A meil on kõvad pead, ehk teevad müüri augu sisse.
Palun. Muidu tulevad tõesti kontide põletamine ja kanaveri mängu. (Kuigi ma juba õigustatult lootsin sujuvale ja planeeritult kulgevale lõpplahendusele. No aga küll see ka tuleb. Küll ta tuleb.)
Laupäeval läheb kuu täis. Olge nummid, kui vähegi selget taevast annab, kummardage talle kõik, teretage, tehke talle komplimente ja paluge tal toimetada meid sinna… Hopp-padi-hei!

1 kommentaar

  1. maria said,

    7. dets. 2014 kell 19:34

    Tänud, nii armas lullamillad. Eriline ahhaa elamus on too kardiga Mart. Kuna endal peres olemas Mart ja noorpõlves olnud poisil ka kart. Järgmise aasta nimepäeva salm kohe olemas!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: