Uue aasta uus algus…

…algab vana elu kokkupakkimisega.

konkus

 

elutoas

 

söögitoas

 

Viimasel pildil olnud söögitoast on kujunenud midagi vahelaolaadset, selle toa kraami kokkupanemiseni ma muidu tegelikult veel jõudnud ei ole.

Õudne, mis aeg läheb kraami lappamise ja sorteerimise peale. Eile võtsid ühe kirjutuslaua sahtlid aega  2 tundi. Ja prügikottide kuhi kuuri seina ääres õues muudkui kasvab. Auto on vanapaberit täis, aga enne kui töötuba pole lõpuni läbi lapatud, pole mõtet seda ära viima minna: kindlasti tuleb veel.

Väike lohutus on, et vähemalt vanad rehvid ja ohtlikud jäätmed ja osa elektroonikat on viidud. Kuigi ka elektroonikat tuleb veel. Ma tean täpselt, et plika toa kapi taga on veel üks vana telekas, ja siit töötoast leiab ka üht-teist.

Ja ma avastasin aiatuba tühjaks tehes, et väga valdav osa minu isiklikust kraamist koosneb vahenditest ja materjalidest, millega või millest midagi saab teha. Taimekasvatus, potid, lipikud, väetised, õmblustarvikud, nahatükid, kangad, lõngad… No umbes kakskümmend kastitäit. Taimekasvatus ja hoidistamine kolimisauto peale ei tule, niigi läheb ruumiga kriitiliseks. Need kastid lähevad rõõmsalt proovikasse, mille rentimist teised muusikamehed siin jätkavad. Küll me talve ja kevade jooksul jõuame neid jaokaupa sealt sõiduautoga ära tuua. Seni kannatagu pillimehed mu moosipurgid rahulikult välja, need on ju nii korralikult kastidesse kokku pandud ja jalus veerema ei hakka.

Me oleme kohaliku Bauhofi tühjadest kastidest põhjalikult ära puhastanud. Täna hakkan raamatuid laduma… ja reedeseks söögitoa kokkupanekuks läheb tõenäoliselt juba uusi kaste vaja.

Kuulge, aga tegelikult on see kõik jumala vahva. Pole parimat viisi keskeakriisi läbipõdemiseks ja uue aasta alustamiseks kui üks põhjalik kolimine kaugele-kaugele, eks ju?!?

11 kommentaari

 1. Liis Aidla said,

  8. jaan. 2015 kell 16:15

  Soovitus :pakkidele kirjuta peale,mis sees ja nummerda.Pärast uues kohas on hea vihikust järge pidada ja alustada köige vajaminevast.Parimat!

 2. aidivallik said,

  8. jaan. 2015 kell 18:20

  Peale on kirjutatud, aga nummerdanud veel ei ole. Mul oli tegelikult küll sihuke plaan, aga päev enne kolimisauto tulekut, kui kogu kraam on kavas nagunii ukse lähedusse kokku kanda, et pealelaadimine võimalikult kiiresti läheks.

 3. yksneljandik said,

  8. jaan. 2015 kell 20:22

  Kui uus ja meelepärane kodu ootamas on, siis on kolimine minu meelest tore. Tekib selline vahva ootusärevus ja vanast prahist lahtisaamiseks, mida ikka hoitud mõttega,et “ähk läheb taris!” on see ka üks parimaid moodusi

 4. Futu said,

  9. jaan. 2015 kell 05:22

  Mulle on kõik mu kolimised väga meeldinud. Uued tuuled, uued mõtted, uued vaated. Puhas rõõma ainult!:)

 5. Anne Tsopp said,

  9. jaan. 2015 kell 09:33

  Igas mõttes head uut ! Sind ootab ees põnev ootusärevus ja taasavastamine uues kohas – nii kaugel,kuid ka nii lähedal!Naudin koos Sinuga seda ootusärevust.Tere tulemast lõunaosariiki!

 6. Muhedik said,

  9. jaan. 2015 kell 10:54

  Kogu Tartumaa ootab teid 🙂 Varsti-varsti!
  Mulle on samuti kõik kolimised meeldinud, alati on vaid paremaks läinud.

 7. Tea said,

  9. jaan. 2015 kell 11:04

  vahva, olen ise palju kolinud ja see on olnud hästi ergutav! 🙂 Ja tõesti, meie siin Lõunaosariikides ootame sind! 🙂

 8. Kiskjasiil said,

  9. jaan. 2015 kell 13:18

  Meeskond on ootel jah 😀 Kolimine on nii tore kui ka vaevarikas. Tore on asjadest loobuda ja tore on valikuid teha, peaasi, et aega jaguks. Hea on, kui abilisi jagub. Ergutajaid ja kaasa noogutajaid. Väga hästi ajastatud!

 9. trumm said,

  9. jaan. 2015 kell 15:26

  jeerum :D. ma olen ka korra veoautoga ühest linnast teise kolinud, oli ikka tegemist küll, kuigi kolisin ainult poolt toatäit asju vanematekodust enda koju 🙂

  aga raamatud kastidesse? kesse neid tõsta jaksab? 🙂

 10. Togram said,

  9. jaan. 2015 kell 19:42

  Nii tore, nii tore. Peagi näeme päriselt ka ära 😀

 11. Köögikata said,

  10. jaan. 2015 kell 12:42

  Megatore! Palju jõudu teile!
  Tahaks ka niiväga kolida. Aga võtsin venna pühadeaegset manitsust tõsiselt ja viskasin juba majapidamisest välja paari aastakäigu jagu ajakirju ja plaanin lähiajal jätkata. Ka ENEd lähevad ja teevad koha hoopis käsitöö- ja aiaraamatutele. Niikuinii otsime kõike vajalikku hoopis internetist. Viimati sai vist paar aastat tagasi sealt igaks juhuks midagi otsitud ja tulemus oli nii ajast ja arust.
  Ega see Tartu poole kolimine Sind küll mulle lähemale ei too, aga praktika näitab, et Tartukanti satun ma ikka märksa tihemini kui Läänemaale. Ainult et nüüd peab vist küll juba terve nädala selliseks reisimiseks plaanima – viimatigi jäi kahest päevast lootusetult väheks ja poolte Aalujate juurde ei jõudnudki. 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: