Kõigepealt tutvume

Muidugi tutvume oma uue koduga. Mõndagi olime enne teadmiseks võtnud, mõnda märkame alles nüüd. Püüame mõista, kuidas see maja toimib. Mida ta tahab. Mida ta ütleb. Kes ta on.

Eilne õhtupoolik kinkis köögiaknasse päikeseloojangu.

loojang

 

Just enne olin tädi Tötsuga teinud pikema jalutuskäigu metsa vahele. Ta oli õnnelik. Hakkab tasapisi oma elurõõmu tagasi saama… vahepeal oli loomakesest lihtsalt kahju kohe, kuidas ta vedeles ainult maas nagu lössis nahk ja kurvastas. Huvitaval kombel läks loomadel selle kohanemisega hoopis vastupidi, kui ma arvanud olin: proua Punks võttis kogu lugu nagu vana rahu ise, ja see, kes kurvastama ja põdema hakkas, oli hoopis tädi Tötsu.

Kuid nüüd ma juba näen, et hakkab juba sellega ka korda minema. Täna olid mõlemad oportunistid võrdselt lihalõikamise juures valvel.

tähelepanu

 

Ühe asja üle olen ma veel siiralt õnnelik. Selle üle nimelt, millised sõbrad mul ka siinkandis on. Juba sissekolimine käis talgute korras. Ma ei julgenud lootagi, et esimeseks õhtuks on juba mööbel tubades paigas, kapid-voodi koos ja õigetes kohtades, maja soojaks köetud… ja pidu saab ka kohe. Lihtsalt imeline. Millised inimesed. Ma olin tõesti hämmastunud, vapustatud ja üle kõige tänulik. Ja kui veel nüüd järgnevate päevade valguses vaadata, kui palju meile abi pakutakse, kui teenimatult hästi meid siin vastu võetakse, siis… jah, ma olen vist eelmises elus tõesti väga-väga pai olnud.

Pildistajate eeldataval lahkel loal tahaksin sellest kolimisaktsioonist mõne pildikese ikka ka panna.

Haapsalust siiakanti on ikka päris pikk maa, teate.

4

 

Nõutusehetk ja arupidamine.

 

1

 

Pidev küsimus, kas mahub või ei.

 

2

 

Ruuter tööle ja elutähtis internet majja.

 

3

Mõni päev tagasi, nagu tänagi, käis samuti kallite külaliste abil pull ja möll: juba mitmendat korda püüdsime tuvastada, millises suunas ja kuhu läheb ja kuhu liitub sauna elektrikaabel. Mitu tundi vaeva, aga ülesanne on vist lahendamatu. Ka eelmine omanik ei tea, kuhu läheb sauna kaabel. Nii et peab vist leppima sellega, et äkki ongi mulaaž. Käime küünlavalgel saunas edasi ja kevadel tuleb kilbist lihtsalt uus kaabel vedada… ja seniks peab tädi Tötsu raadiopiirde ilmselt siiski elumaja esikusse ühendama. Kuigi saunast olnuks märksa ökonoomsem ja mugavam.

Ühesõnaga, raadiopiirdega on kiire ja kui see sauna kaabli majjatulev ots end kiiresti ei ilmuta, siis süüdistagu iseennast. Meie temaga rohkem ei tegele ja otsime kevadel endale uue kaabli, vat.

Ja siis avastasime siin, et mõlemad kenad ja suhteliselt uued ahjud kannavad siiski ka ülekütmise jälgi, millega tuleb tegeleda.

Ja siis tuleb tegeleda kahe olulise külmaaugu kinnipanekuga. Ma olen üsna kindel, et kui need kinni saab, siis on elu ilusam kui enne.

Üleüldse — tegelemist on. Aga mida muud maale vanasse majja ikka tegema tullakse.

 

9 kommentaari

 1. Hundi ulg said,

  28. jaan. 2015 kell 05:34

  Mulle meeldib see mõttekäik, et majaga tuleb “kõneleda”. Seepärast on talv üks tänuväärne aeg teineteisega harjumiseks. Uus pererahvas ei hakka kohe (mõttetult) rapsima ja vana maja saab omas tempos ise kurta, mis mureks ja mida vaja.

 2. Futu said,

  28. jaan. 2015 kell 05:41

  Paluks järjejuttu, nii huvitav.:) Nii palju avastamist. Sest kuskil on veel pööningud ja lakapealsed. Igas ajalooga majas leidub huvitavaid nurki ja soppe, kust võib põnevaid asju leida. Meie vanas majas leidus nii relvi kui peidikuid. Kõik peale ühe olid tühjad. Seal lebasid mõned tindipliiatsiga täiskirjutatud vihikud stiilipuhta kompraga. Pealesõjaaegsel ajal oleks nende avastamisel tõenäoliselt sunnitööle saadetud.

 3. rahutu rahmeldaja said,

  28. jaan. 2015 kell 07:34

  mis iganes te ka ei leiaks ja avastaks, olen kindel ühes, et te oma otsust ei kahetse ja kui veel kevadele mõelda, mmmmmmmmm…aiategu 🙂

 4. yksneljandik said,

  28. jaan. 2015 kell 09:42

  Mis nii viga kolida! Head tutvumist uue elukohaga, põnev on teie avastustest lugeda

 5. Muhedik said,

  28. jaan. 2015 kell 16:55

  Küllap see majake juba räägibki ja mida edasi, seda jutukamaks ta muutub. Hea, et seda avastamisrõõmu jagub sügiseni, kuni te ka kõrvalhooned päriselt kasutusse saate võtta.
  Abilistest teil puudust ei tohiks tulla. Lõunaosariiklastel on soe süda ja veri 🙂

 6. Maire said,

  28. jaan. 2015 kell 17:50

  Jaa, paluks tõesti järjejuttu! Nii põnev on teile kaasa elada 🙂 Kui kirjutada ei jõua, siis piisab niisama pildiseeriast ka 😉

 7. Milda said,

  28. jaan. 2015 kell 23:04

  Ise ei kavatse kolida, aga uus on alati erutav ja pônev ja kohe selline ärevus on sees, et mis ja kuidas teil seal lôunamaal uues kodus toimub

 8. trumm said,

  29. jaan. 2015 kell 16:33

  kas oled lugenud anne-catherine vestly lasteraamatut “vanaema ja kaheksa last metsas” (ja sellele eelnenud “kaheksa väikest,kaks suurt ja veoauto”)? seal on kenasti paaris kohas kirjeldatud,kuidas maja vaatab uusasukaid… ja vastupidi 🙂

  aga see kaabel… kui tõmmata pikendusjuhtmed majast sauna ja anda sedapidi sellele kaablile vool sisse? või oleks see liiga riskantne, sest iial ei tea, kus see pauk käia võib :).enne võib muidugi elutähtsad kodumasinad vooluvõrgust välja ühendada.

 9. Köögikata said,

  29. jaan. 2015 kell 23:09

  Ootan ka järjejuttu. Ja lähen vist raamatukokku Trummi nimetatud raamatuid otsima – kunagi lapsena sai neid loetud ja väga meeldisid aga mitte midagi ei mäleta enam. 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: