Vokiralli suurel reedel

Terve ennelõuna ja lõunaaja kestnud paanika veevarustuse teemal osutus õnneks asjatuks. Et kaevupumba kaitse kogu aeg välja peksis, selles oli süüdi miski elektririke väljaspoool meie majapidamist, ja kui Elektrilevi selle parandatud sai, oli kõik jälle väga hästi. Selle saaga tulemuseks oli aga 3 teadasaamist ja 1 tubli sooritus. A) Et kaevu võll on mäda ja tuleb välja vahetada, sest ei võimalda täidetud ämbrit kaevust üles kerida. B) Et välikäimla ehk aidataguse peldiku all ei olegi lampkasti ja mingi mahuti tuleb sinna tekitada, kui me kavatseme selles sektoris ogoroodinat hakata pidama. C) Et tiigi teine kallas on samuti väga ilus ja see kõik näeks välja nagu tõeline pärl, kui kord õnnestub kaldad pajuvõsast ja hundinuiadest ära puhastada. Me saame ümber selle ligemale 4000 m2 suure tiigi teha oma isikliku promenaadi ja pargiala ning tiigi kaugeimasse otsa suubuvale ojale peale kena purde, et ümber tiigi täistiire jalutada saaks.
Tubli sooritus oli see, et ma koristasin ja küürisin seesinatse peldiku muidu täiesti kasutamiskõlblikuks (sest olime igaks juhuks valmis selleks, et kaevupump võib rivist välja jääda terveks pühadeajaks ning kesse raatsib suure vaevaga kaevust ülesrükitud vett vesitualetis torudest alla lasta) enne seda, kui avastasin, et lampkasti polegi, vaid kõik, mis organismist altpoolt väljub, väljub peldiku tagaseina alt õue värske õhu kätte.
Õnneks ei ole seda peldikut arvatavasti hulk aastaid kasutatud. Kui otsustada lampkasti kohale kuhjunud orgaanika järgi. Ja ma saan seda kõrvitsatele ja kurkidele ära vedada.

Aga õhtul rivistusime siin kolmekesi vokiralliks (pluss veidi järeltulevat põlve). Tähelepanu, valmis olla, start!

vokiralli

Aga teate, ketramine on VÄGA keeruline töö. Mind teeb kohe murelikuks, kui asi välja ei tule ja ma muudkui pusserdan ja pusserdan. Kaaren küll lohutas mind, et kui ma selle kokku korrutan, tuleb päris põnev dekoratiivlõng: kohati mahuline ja kohev, kohati ülipingesse ja kõvaks niidiks krutitud. Ja ratas jääb kogu aeg seisma, lõng katkeb, vokinöör tuleb maha ning jala ja käte koostöö lihtsalt ei suju.
Jube. Ma ei tea, kas ma ikka olen piisavalt andekas, et ketramine ükskord käppa saada.

vokiralli1

6 kommentaari

 1. lendav said,

  4. apr. 2015 kell 10:01

  Ketramine ja trummimäng (komplektiga) on hämmastavalt sarnased – mõlema juures on käte-jalgade koostöö oluline. No ja jalgrattasõiduga saab ka võrrelda.

  Pole hullu, küll ta tulema hakkab (räägib inimene, kes ise veel õieti kedrata ei oska, siiani on aur läinud voki parandamisele ja IKKA VEEL on üks seib puudu).

 2. Muhedik said,

  4. apr. 2015 kell 11:06

  Veelkord leidis kinnitust, et ka kõige halvemad asjad on millekski head 🙂

  Harjutamine teeb meistriks, arvan, et kui saad need nõksud kätte, hakkad ise vokinduse kursusi korraldama. Palju villa Sulle 🙂

 3. Tea said,

  4. apr. 2015 kell 16:04

  ohsa kui vahva vokiüritus! 🙂 mäletan lapsepõlvest seda voki vaikset surinat, kui vanaema ketras…kahjuks ei mäleta, kas ma ise ei tundunud piisavalt huvi, et proovida või siis ei lubatud… ähmaselt on meeles ka villa kraasimine…
  Kerilaudadel lõnga kerisin küll…see on meeles…olid sellised kõrged kahe rullikuga, kuhu lõnga viht peale pandi ja siis oli hea kerida…

 4. rahutu rahmeldaja said,

  4. apr. 2015 kell 17:00

  See vokiralli võtab natuke ohkama 🙂 ohh kui koid poleks mu villa nahka pannud, hetkel poleks midagi kedrata ja ega vist kõike ei jõua ka, mis tahaks. Aga ma vähemalt tean kust küsida kui vaja peaks olema 🙂

 5. kaaren said,

  4. apr. 2015 kell 17:38

  Tuleb-tuleb, vaja on trenni teha. Ma lihtsalt alustasin vokisõitu palju varem kui normaalsed tänapäeva inimesed. Sinus on sportlikku visadust kyll, anna aga pedaali!
  Ja kui voki kokkujooksu parandada, siis on lihtsam kedrata, kuna lõdvem nöör laseb mugavamalt keeru tugevust ja lõnga peensust valida, vokk ei rebi heiet nii kiiresti näpu vahelt.

 6. Köögikata said,

  5. apr. 2015 kell 21:39

  Minu jaoks on see ka täiesti müstiline oskus. Aga muidugi oleks tore ükskord selgeks õppida.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: