Mis kibuvitsahübriid?

Algab roosihooaeg. Ootan kohe põnevusega, mis kõiksuguseid roose siia eelmisest pererahvast maha jäänud on. Ja on ülitõenäoline, et suve jooksul hakkab siitpoolt tulema küsimusi ja küsimusi, mis sortidega võiks tegemist olla. Nii et parem teengi sellega kohe algust, sest Rosa rugosa’d ja selle hübriidid on juba alustanud.

See helekollane on üks väga ilus roos. Pooltäidetud, lõhnav, õis on suur (vt seda pilti, kus ta mul käes on), pung ja noor õis on päris kollane, aga õitsedes pleekub. Mis ta nimi võiks olla?

miski kibuvits

miski kibuvits1

miski kibuvits2

Lilltubakad elavad mättas üsna hästi. St need, millele multšiks papi peale niidetud rohi sai. Aga need, mis ma papi pealt turbaga multšisin, need nii hästi ei ela. Tormakas Lothar vahepeal tuuseldas turba ju minema ja papid laiali, mul vttis õige mitu õhtut, et see elu seal jälle enam-vähem korda saada. Sellest loost õppisin ma muidugi, et turbaga multšida ei tasu, liiga kerge ja kuivab läbi ja tolku tast eriti pole, pigem jama.

lilltubakad

Eile käisin suures ja targas aias abiks multšimistöödel. Hea seltskond, ilus ümbrus ja täienevad teadmised. Ainult ma ei saa aru, miks ma seline tainas olin ja fotokat ei taibanud kaasa võtta – see aed on praegu noores suves lihtsalt muinasjutt. Kõik need iirised ja pojengid, põõsad ja puud, lõhnad ja värvid… Mine või tagasi pildistama. Igatahes ma luban endale, et enam seda viga ei tee, et sinna ilma fotokata lähen.

Õhtul kodus tegin veel ühte viimastest peenrakastidest istutusaugud, katsin ja matsin ja vedasime mulda ja viimase külvi kapsoidid said koju. Ning siis istutasin maha 9 jorjenit. Hahaa, aga mulle kingiti ju vahepeal veel 22 jorjenijuurikat juurde. Nii et mul oli lõpuks siin 54 potistatud + 22 palja juurikaga jorjenit, neist on praeguseks hetkeks istutatud 24 ja 9. Noh, tasapisi… iga õhtu kümmekond ja lõpuks ongi nad kõik mättas. Ning mis ma nendega sügisel peale hakkan, eks seda vaatab.

Ja kui mul lõpuks tekib selge ettekujutus, mis värvi ja vurhvi roosid mul kuskil kasvavad, siis saan hakata ka oma Haapsalu aiast äratoodud püsikuid paikseks istutama. Seni jooksen nendega küll nagu kass poegadega – terrassil läks liiga kuivaks ja kuumaks, kolisin nad hea nõuande järgi talitades hoopis aia kõige varjulisemasse kohta, nulgude alla. Seal ei pea neid vähemalt päevas mitu korda kastma.

taimla1

taimla

7 kommentaari

 1. Muhedik said,

  18. juuni 2015 kell 13:04

  See kollane on lisaks ilusale värvile ka väga graatsiline.Mulle meeldivad nii väga kõik kaardus okstega põõsad. Aga, et ma roosispetsialist pole, siis sordi kohta midagi öelda ei oska.

 2. Togram said,

  18. juuni 2015 kell 13:35

  Väga uhke roos, kuid sordist pole mulgi aimu. Meeldivad nad küll, aga spetsialist pole. Ja oma abikaasale näitan ma seda viimast pilti kindlasti, et tõestada seda, et ma pole ainuke, kes potimajandusega jaurab. No pole veel teada ju täpne asukoht 🙂

 3. Ülle Raavel said,

  18. juuni 2015 kell 15:09

  See kollane näeb välja nagu pargiroos Frühlingsgold. Guugelda ja võrdle.

 4. Köögikata said,

  18. juuni 2015 kell 15:22

  Ilus roos täesti. A mul on nüüd lisaks muule süda Su terrassilaudade pärast ka rahul…:D

 5. thela said,

  18. juuni 2015 kell 16:58

  Ega ma ka neid v’ga hästi määrata ei oska, kuigi endal on palju, aga pakun, et Yellow Dagmar Hastrup, http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=13586

 6. aidivallik said,

  19. juuni 2015 kell 00:07

  Jaa, Frühlingsgold ilmselt ta ongi! On Dagmar Hastrupist vähem täidetud ja ka heledam-

 7. trumm said,

  21. juuni 2015 kell 22:25

  see frühlingsgold on ilus! kas õitseb pikemalt või ainult kevadel, nime kohaselt?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: