Veel roose. Ja kibuvitsu. Ja külalisi.

Suvi jätkub rooside ja külaliste lainel. Seda kõike siin jagub (ja jorjeneid 🙂 ).

Igasuguseid kibuvitsu leidub siin ka. Mulle tundub, et need on metsikuks pööranud pookealused, kes nüüd oma elu elavad. Aga nad on õigupoolest nii ilusad, et… Ma ei teagi õieti, mis nendega teha. Kindlasti jätan esialgu kasvama, eks edaspidi vaatab. Ruumipuudust ju enam pole.

suur kibuvits

veel kibuvits

veel kibuvits1

Pärisroosidest on siin umbes neli suurt põõsast Ritausmat. Ja üks väike ka kuivati otsa juures heina sees. ma pean selle sealt välja puhastama ja teda kuidagi lhutama ja kosutama.

mitu ritausmat

ritausma

Keset õue on õitsele löönud veel üks nunnuroosa. Aga ma ei tea tema nime. Imetlen seda selget värvi ja õiekuju – see on nagu roos vanade postkaartide pealt. See nunnuroosa sinna aga ei jää. Ma istutan ta järgmine kevad kuhugi paremasse kohta ümber. Kuhugi, kus ta ei oleks nii üksikuna suure lageda platsi peal.

roosa roos

Ja siis on õitsele löönud üks väga tume punane. Lausa veinipunane. Imetore värv. Mulle tundub, et taas hübriid mingi kibuvitsalisega, aga sort? Muide, pildile jäi ta märksa heledam, kui päriselt on.

selline roos

Nojah. Ja siis ‘Hansaland’. Kohe hea tunne, kui roosi nimi on teada.

hansaland

Roosiaias aga ei käi ringi mitte ainult kuningannad, vaid ka tema sõbrad, sõbrannad ja sugulased. Eile rõõmustas mind Togram oma kaaskonnaga, Täna jõudsid meile aga külla esimesed sugulased. Nii palju rõõmu!

Aias ei istutanud täna küll midagi. Või ei. Hommikul külvasin peediridades lünki täis. Ja kostitasin kapsaid rohelise kokteiliga. Ja rohisin veidike. ja päästsin marjavõrgu seest ära sinna kinni jäänud väikelinnu, kes kindlasti ei olnud rästas, vaid pigem välimuselt sinna lõokese kanti. Ainult et mida põrgut lõoke teeb minu maasikapeenras??? Tal ei tohiks sinna ühtegi asja olla.

Aga võib-olla ei olnud lõoke ka. Kuigi oli väike ja peene nokaga ja pruuni-valgekrähmuline. Ma tunnen nii halvasti linde…

6 kommentaari

 1. rahutu rahmeldaja said,

  30. juuni 2015 kell 23:21

  See rooside avastamise ja äratundmise või mitteäratundmise aeg on tegelikult väga põnev 🙂

 2. Muhedik said,

  30. juuni 2015 kell 23:31

  Ilusad kibuvitsad on Su aias. See nunnuroosa sarnaneb kangesti meie praegu õitsva `Dornröscheniga`, pead võrdlema tulema 🙂

 3. kaaren said,

  1. juuli 2015 kell 00:36

  Kibuvitstel on Vrdl erin peenraroosidega oma metsik võlu. Tore, et su aed nende tugevate isiksuste j isenditega sai alustada.
  Lugu sellest, kuidas lõoke kypsete aedmaasikate võrku sattus, on väärt lugulaulu.:)

 4. kris said,

  1. juuli 2015 kell 08:28

  Oi, nii toredad. Mulle nii kibuvitsalised meeldivad!

 5. Köögikata said,

  1. juuli 2015 kell 09:41

  Ja jõudiski Su ilus roosiaeg kätte. Nii vahva!

 6. Thela said,

  4. juuli 2015 kell 15:16

  Need pooltäidisõielised pole kibuvitsad, vaid gallia roosid, Eestis peamiselt mõisaaedadest pärit. Nunnuroosa võib olla ka Minette, ole ümberistutamisega koha valikul ettevaatlik, gallicad ajavad korralikult juurevõsu ja see võib olla üks põhjus, miks see roos keset niidetavat pinda on. See tumepunane on mul ka olemas, aga kuna mu roositabel on endiselt koos arvutiga reanimatsioonis, ei oska praegu nime õelda


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: