Kui mujal sadas pussnuge ja pisikesi poisse…

… olin mina lendava Anniga sügaval Võrtsjärve-äärsetes metsades peidus, kümblesime päikesepaistes, kuulasime puude naginat, lindude sädinat, nuusutasime raba ja mändide lõhna ning sõime kilpjalgades metsavälul metsmaasikaid nii palju, kui jaksasime.

Mul on nii kahju, et fotokat kaasas ei olnud, sest see oli nii imeline mets ja nii tore raba, nii müstiline metsajärv ja nii samblane, sõnajalane, härgheinaline ja karukollane metsaalune, kõik see vaheldus suurepäraselt ja me kõndisime mööda metsaloomade radu.

Naasin viie tunni möödudes nelja liitri mustikate ja tee äärest korjatud keerispeakimbuga. Ja kõik oli nii päikseline ja õnnelik. Sadanud polnud koduski. Tundub, et igal pool mujal üle Eesti kallas paduvihma, rahe peksis kapsaid pooleks ja nii edasi, aga siin oli sulnis tuulevaikne ja imeliselt päikseline päev.

Kodus aga ootasid juba näljased, ning et natukene mustikaid ka sügavkülma jaoks talvevarudeks säästa, vormistasin kiiruga ühe naeri-nuikapsa panniroa hakklihaga.Mingi mõte oli veel peas, et annan roka ette ja kaon ise aeda… aga kui see rokk valmis sai, oligi kell juba pool üksteist, ilm hakkas pimedaks minema ja ma ise olin nii puruväsinud, et tundsin karjuvat vajadust rõhtsasse asendisse viskuda ja enne hommikut mitte sõrmegi liigutada.

Täna hommikul pesin ka nõud. Ja sidusin ogoroodinal lillkapsalehed kasvavate peakeste kohal kokku. Ma küll ei tea, kas nende küpsevate õisikute varjutamine on ikka hädavajalik, aga millegipärast seda tehakse: kes kattelooriga, kes seob lehed katteks peale. Eelmine aasta mul see lehtede sidumine töötas hästi, ehk seegi kord.

Olen keldrimäe rookimisega selle hooaja kolmandal ringil. Ma ei tea, millal ma seal kivide vedamise ja ladumiseni jõuan.

keldrimäel 18.juuli

Lilltubakad alustavad rootsudena nagu ikka. Aga nad lähevad õitsemise käigus veel päris pöörasteks puhmasteks.

lilltubaka tagasihoidlik algus

Eelmisest pererahvast jäänud kõige ilusam pojeng, aga pilt on tehtud paari nädala eest. Praeguseks on ta juba peaaegu ära õitsenud. Sordist pole mul aimugi.

pojeng

Eelmisest pererahvast jäänud roosike rohus:

roosike rohus

Sissesõidutee otsas õitseb massiliselt põdrakanep:

sissesõidutee otsas

Siis hommikusöök, aga õnneks kollektiivse valmistusviisiga, siis koristamine, siis kauaoodatud külaline… Ja jälle on õhtu, ja jälle on tunne, et ikkagi on justkui kõik veel tegemata.

Aga seal metsas oli eile ikka imeilus. Ja külaline oli oodatud ja armas.

4 kommentaari

 1. rahutu rahmeldaja said,

  18. juuli 2015 kell 21:16

  See teie metsakäik teeb nagu natuke isegi kadedaks 🙂 aga me tuleme ka varsti külla, ausõna, oleks juba nagu aeg või nii 😀

 2. Tea said,

  18. juuli 2015 kell 21:32

  oh kui kenasti sa oskad neid metsajalutuskäike kirjeldada….:)
  tundsin mõned päevad tagasi sama…:)

 3. Muhedik said,

  18. juuli 2015 kell 22:42

  Metsas on alati huvitav ja ilus olnud ka siis, kui midagi koledat on näha olnud 🙂
  See pojeng, kui ta ka lõhnas ja on õitsemiselt hiline, on `Sarah Bernard` Roosi kohta ei oska midagi öelda.
  Aga põdrakanepit kuivata, see on väärt värk. Tuleks korjaks isegi, kui aega oleks

 4. kaaren said,

  21. juuli 2015 kell 21:12

  Marjamets on eriliselt õrn oma lõhnade, mustrite ja värvidega. Mõlgutlen ka mustikale minekust. Isegi kui marjasaak pole suurem asi, saab nii mõnigi mõte õhulise võlumetsa all kypsemaks või muudab värvi.
  Suve kõige kylluslikum aeg algas. Varajased köögiviljad, nämm.
  Kui mingi peenar ei taha kuidagi valmis saada, siis las ta olla. Natuke ootamist laseb peenral näidata, milleks ta kõlbab ja mida talt oodata… Kui just ei ole selline jonnakas koht, mis kipub muruks tahtma, koli (nt kiiret parkimist nõudvaid potitaimed) koguma v olema raskete tingimustega. Igal aial, peenral ja mullal on oma iseloom ja taimel samuti, sobita siis neid 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: