Sai väheke müratud

Au, kiitus ja igavene tänu Ivarile ja Liisile, kelle entusiasmi ja usu najal me sel hooajal üldse tiigiprojekti arenduseni jõudsime. Ma vist sellest juba paari nädala eest kirjutasin, kuidas julge ja vapra hingega Liis ronis korra siin tiiki, et selle põhi läbi sondeerida. Igatahes selle sammu tulemusena jõudsime eile projekti järgmise etapini: tiigi saunapoolse, eelmise omaniku poolt kunagi juba süvendatud otsa ujumis- ja vaatekõlbulikuks puhastamine.

Siiani ei kutsunud see veekogu küll saunast sisse kargama, keset neid hundinuiasid, penikeeli, vetikakogumikke ja veel miskit ohtrat veetaime, mis näeb välja nagu vettinud kuuseoksad vees laiutamas.

tiik enne

mudru

Laenasime kummipaadi, Liis tassis kohale kalipsod. Muu varustuse korjasime majapidamise pealt.

inventar

ott paadiga

Kaldaääred kitkusime planeeritud ulatuses hundinuiadest puhtaks.

kalda ääres

Suurema osa ajast tuli muidugi umbes kõhuni-kurguni vees solberdada, et kõik see mudru veest välja korjata ja katkuda. Penikeeled, vetikapuntrad, ja need kuusekeste moodi veetaimed, mille nime ma ei tea.

rohimas

tiigis

Kummipaadist puhastati sügavat keskkohta.

ivar tuleb appi

rohimas1

Ühe kena kohvipausi tegime ikka ka vahepeal.

paus

Kuus tundi kõva solberdamist neljakesi, aga saunapoolne ots on nüüd täiesti OK ja ujutav. Põhi on turbane, kaane ei ole, muda on igal juhul palju vähem kui Haapsalu Tagalahes, ja enam ei pea vetikate vahele hüppama või veetaimedel kõhtu laskma kratsida. Me oleme igatahes päris rahul.

rohitud

tiik pärast

Seda tagumist kaart hundinuiade juures me ka puhastasime suuremaks, aga palju ei jõudnud, õhtu hakkas saabuma ja õhk jahenema ja nagunii oli kuus tundi vees solistamist enam kui küll. See veetaimede väljatõmbamine ja vetikate väljakruttimine ei olnud miski vaev, aga sodi väljatransportimine, vat see oli see, mis kurnas ja aega võttis. Kasutasime sodi kogumiseks hästi suuri pesukausse ja segukasti, aga ikkagi tuli nendega kogu aeg edasi-tagasi kalda vahet käia.

See tagumine kaar, mida veel hundinuiad risustavad – sellega näeb edasine plaan A siiski ette kopatööd. Muidugi me saaks selle veel sel sügisel ka käsitsi puhtaks kitkuda (plaan B), kui tahaks (ja vaate ja ilu pärast ju tahaks), aga samas on seal nii madal, et see oleks vaid korraks tegemise rõõm. Seal umbes meetrises vees kasvaks kogu jama väga ruttu tagasi. Seepärast on vist õigem võtta kevadel ette ikka üks kopapäev ja lasta see keskmine madal osa ka sügavamaks võtta. Seda on nii 10 – 15 meetrit, edasi tiigi tagaotsa poole läheb jälle sügavaks ja kinnikasvamise probleemi ei paista.

Samas, autoküsimus on tiigiküsimusest kahtlemata prioriteetsem. Me ei tea, kas me suudame nüüd enne talve ilma liisinguta omale uut autot hankida. Kas need rahad, mis peaksid koju tulema, ikka tulevad. Kui mitte, siis on meil nende liisingumaksetega kevadel võib-olla kõri suht kinni pigistatud ja ei pruugi olla, millest kopatunde maksta. Nii et äkki me ikka püüame ka selle vahekoha kummipaadi pealt ja käsitsi ära rookida? Ei tea, mõtleme veel.

Esialgu olen ma hirmus rahul, et see sauna kupsukohtki korda sai. Isegi see on rohkem, kui ma suve hakul üldse julgesin planeerida.

8 kommentaari

 1. Maire said,

  5. sept. 2015 kell 14:24

  Väga lahe aktsioon 🙂 Vaatasin juba FB-s, kui Ivar pilte välja riputas, et no on ikka hullud tegelased – sügis peaaegu käes ja nemad sukelduvad põhja puhastama 🙂 Väga tublid ikka!

 2. Tea said,

  5. sept. 2015 kell 15:19

  super tegemine! Vaated ja saunast vette mineku võimalus oleksid minu jaoks ka kõige olulisemad! 🙂 Ja tiik on teil imetlusväärne! 🙂

 3. Anne said,

  5. sept. 2015 kell 19:08

  Tundub,et seda müramist oli Teil üksjagu,aga tiigil on kohe teine olemine!

 4. rahutu rahmeldaja said,

  5. sept. 2015 kell 20:37

  Tore tegemine ja kui te kõik nüüd ikka püsti ja terveks ka jääte, siis veel toredam, mul hakkas ainuüksi piltide vaatamisest külm 🙂

 5. Tii said,

  6. sept. 2015 kell 14:50

  Ujumine kulubki kaevamisele vahelduseks ära. Kui nüüd iga päev edasi supelda, siis enne ei märkagi kui selgub, et kirves vaja tiigi äärde kaasa võtta et jäässe auku raiuda 🙂

 6. lendav said,

  6. sept. 2015 kell 15:09

  Tõenäoliselt on see kuuse moodi tegelane vesikuusk.

  Kahju, et nii hilja alles tulla sain, oleksin ka mudamaratonist osa võtnud. Ähk järgmine kord 🙂

 7. Köögikata said,

  6. sept. 2015 kell 16:52

  See müramine oli ikka eriliselt “väike”. Nii tublid olete!

 8. Ülla said,

  11. sept. 2015 kell 09:48

  Tere Aidi! Ehk kuluks teile selline riistapuu ära http://www.skeltmer.ee/Skeltmer/Veeniidukid_files/DC_Handy.pdf


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: