Tempo püsib

Tempo püsib ja tegusad päevad jätkuvad. Sellepärast pole jälle mahti leidnud kirjutada ka, muudkui sekelda ringi ja aja asju ja korralda ja vaata, kuidas kõigi töödega rea peal püsiks.

Muuhulgas ka seltskondlikult. Pärast viimast sissekannet käisin veel külas nii Lendaval kui Kaarnal, Kaarnale viisin lõngad ja arutasime mu “karupükste” asja. Et ma siin ise olen seotud igasugu lubadustega kududa olulistele isikutele jõuluks kiisukampsuneid ja muid asju, aga täisvillaseid retuuse iseendale ikka hirmsasti tahaks ka, siis koob need retuusid mulle hoopis Kaaren oma tarkade ja kärmete masinate abiga. Aitäh!

Lendava aeda tegin paar rüüsteretke, et viia ta õunapuude alt ära viimased kõlblikud õunad. Nüüd on mul keldris ka õunakompotti ja purk köögikapis kuivatatud õunu täis. Imeline. Aitäh!

Rahmeldajamaal toimus järgmine pidulik kujuavamine koos sellele järgneva peoõhtuga. Ausõna, jõulutunne tuli peale. Kuju sellesse aeda tegi Lendav ja selle kaunitari nimi on And. Aitäh Rahmeldajale pildi eest, sest minu fotokaga läks nagu ikka – ma kannatan vist tõesti mälunõrkuse all, et seda kunagi ei meenu kaasa haarata.

Juba järgmisel päeval oli Lendav meil – vurledele abiks uue kaevuvõlli tegemisel. Enne talve oli mõistlik kaev ka käsitsi kallale kargamiseks korda saada. Vana võll oli mäda ja vänt käis pudeda puidu sees ringi lihtsalt, sellega ei olnud võimalik mingit vett üles vändata.

Siin hakkab palgijupist vormuma uus kaevuvõll.

Vara läks pimedaks, aga lasime veel mõne tunni maja tulede ja ehituslambi valgel edasi. Päev lõppes, kui püüdsime pliidi all punaseks aetud raudvitsu uuele võllile otsa ajada, et hiljem vänta sisse kiiludes puitu lõhki ei ajaks. Aga eks ole. See üritus jäigi paraku meeleoluka sketši tasemele. Ja järgmisel päeval pingutas Ott võlli otsad kokku hoopis ehituspoest ostetud moodsa aja pingutatavate vitstega. Igatahes teisel päeval tegime kahekesi selle asjanduse lõpuni ja on, kuidas on.

kaev

 

Nagu näete, siis võll on veidike nigu vabakujuline, ja ega see vända kiil sinna sisse päris otse end ka sisse taguda ei lasknud. Samuti ei pääsenud ilma paari väiksema praota. Aga põhiline on, et see värk nüüd töötab ja annab vee häda korral kaevust kätte, kui elekter peaks ära minema.

Aias on hilissügis. Isegi mööbel läks terrassilt aita ära tuttu.

mööbel tuttu.jpg

Ja ogoroodina on tühi ja paljas nagu enne loomist. Või õigemini mitte siiski päris. Kevadel oli ta õigupoolest veel palju tühjem ja paljam, võite ise kevadiste fotode pealt veenduda. Aga nüüd on peenrakastid tühjaks söödud või keldrisse tühjaks tassitud ning kaetud viimase rohuniidusega. Kasvavad veel ainult järgmise kevadeni sinna hädapärast eest ära istutatud iirised, maasikate tütartaimed, rooskapsad ja paksoid, mida veel otse potti tuua saab. Ja Osvald.

ogoroodina novembris.jpg

 

Muide, selle pildi peal on taas mingi imelik valguskera (seal metsa kohal). See ei ole päike, päev oli täitsa pilvine. Välku ma ei kasutanud. Ma ei tea, kust see kera tuli. Hingedeaeg on ju, ega tea, kes siin ringi lendab. Või mis efekte teatud ilmastikutingimuste korral vanad fotoaparaadid võivad anda.

5 kommentaari

 1. thela said,

  19. nov. 2015 kell 09:42

  Kaevuvõll on vajalik värk, maal olles võib ikka juhtuda, et elekter kaob, isegi sellega korduvalt hädas olnud. Aga kuna meil on puurkaev, pole võllist ja ämbrist eriti abi.
  Tihe seltsielu teil seal Lõunas :).
  Kaarna poole pean minagi vist karupükste asjus pöörduma. Peale ligi 15 kg kaalukaotust põhiliselt puusadelt ja reitelt on mul kogu aeg külm.

 2. rahutu rahmeldaja said,

  19. nov. 2015 kell 10:35

  Jah, need karupüksid 🙂 aga talve vist ei tule, annab venitada. Valguskera on kindlasti midagi müstilist, ei aja siin midagi vana fotoka kaela 😀 Mõelda, mõnel on mingid müstilised kerad metsa kohal piilumas, lahe ju 😀

  • kiskjasiil said,

   19. nov. 2015 kell 15:42

   vabakujuline võll on täitsa kobe ju 🙂 Kulub igatahes marjaks, mul ka on vaja läinud.
   Nu ja pole ühtigi paljas, väga kobe ogoroodina.
   valguskera võib olla See valguskera, aga võib ka vihmapiisa peegeldus 🙂

 3. mustkaaren said,

  19. nov. 2015 kell 21:54

  Lahe. Eriti kaevupuu. Kes ytles, et see peab nagu treitud olema.

 4. lendav said,

  20. nov. 2015 kell 21:33

  Vaatasin järele – mu kaevuvõll on tunduvalt lopergusem kui teil ja teenib mind igapäevaselt juba 11 aastat (ja kes teab, kui kaua ta enne juba kasutuses oli). Pikka iga teie kaevule ja võllile!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: