Talvised õhtud

Reedene tööpäev ajas pea paksuks ja tuju nukraks. Pärast lullamilla kirjutamist tegelesin selle laevakaitsjate teemaga ja kirjutasin Lääne Elu jaoks vastava arvamusloo, ning pärast seda tundsin, et lihtsalt pean nüüd enne vana pimedust korraks metsa vahele saama. Võtsin tädi Tötsu ja läksingi. Paar pilti tegin. Selles sinises õhtuvalguses on niisugune isevärki meeleolu, mida ma alati olen nautinud.

õhtu.jpg

mänd.jpg

Ega kaua ei saanudki töllerdada, pimedus ajas ikka lõpuks koju, ja seegi oli asja eest. Ootasin tegelikult ühe kauge armsa külalise saabumist ja tahtsin selleks ajaks söögi hakkama ning kamina küdema panna. Külaline tuli ja oli, laupäeva hommikul saatsin ta tagasi pikale teele ning asusin ette valmistama seenepirukat külaskäigule kaasahaaramiseks. Sest ühe Aalujate rakukesega oli meil ometi laupäevaks planeeritud pisike isevärki töötuba Rahmeldajamaal. Ott, reetur, hüppas aga viimasel hetkel alt, sest osutus mingi tööga peaaegu ummikusse jooksnuks ja vajas noid laupäevaseid töötunde lisaks. Aga ma ei kurvastanud. Anni haaras mu siit mööda sõites saba peale ja meil oli tore ja lõbus Otitagi.

Nõnda siis veetsimegi seal terve pika laupäeva kuni õhtuni välja. Anni tegi sellist ilusat tööd:

 

klaas ja puit.jpg

 

Ja mina avastasin, et kodust kaasahaaratud puuhelmed, mis nonde lauallebavate kunstiteoste dekoreerimiseks ei lähe, võin ju härra Rahmeldajalt nurutud jõhvi otsa ajada ja omale lihtsalt järjekordse puidust helmekee meisterdada.

Kuidagi kerkis Rahmeldajates üles mingi makramee teema. See mõte kiusas mind tänagi veel natuke, nii et millegi mõistlikuma tegemise asemel otsisin välja linast nööri, sidusin teise otsa kaminariistade stange külge ja hakkasin sõlmima pekihoidjat. Tihastele. Või üldse rasvatoidulistele lindudele. Mõte oli umbes selline, et pekk akna taha esteetiliselt rippuma saada, ja nii, et rebased või varesed või rongad seda ära ei saaks varastada.

Täna on juba pime, aga homme pildistan seda ilu ja näitan teile ka.

Ning siis tuli naabrinaine külla. Tähistasime tagasihoidlikult. Meil ju täna kodu aastapäev. Täpselt aasta tagasi asusime siia elama, ja ma võin öelda, et see oli üks tark tegu ning õnnistatud ettevõtmine. Olgu tänatud kõik head jõud, kes meile selle koha andsid ja meid siia tõid.

kell.jpg

 

 

 

 

3 kommentaari

 1. lendav said,

  17. jaan. 2016 kell 21:47

  Ilusaid ja pikki aastaid siin! See maja ja koht on just teile loodud. Mul on südamest hea meel, et me kohtusime 🙂

 2. rahutu rahmeldaja said,

  18. jaan. 2016 kell 19:55

  Ilusaid ja pikki aastaid soovin minagi teile selles heas paigas kus te olite olemas juba natuke enne kui te päriselt kohale jõudsite ja mul on hea meel teie kõigi olemasolu üle 🙂

 3. Muhedik said,

  20. jaan. 2016 kell 17:41

  Pikka iga, suurt edu ja õnne teile selles kodus. Te olete nii üht nägu 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: