Kohtumine kirjanikuga – seekord teistpidi

Lõpuks ometi oli mul üle aegade taas võimalus üle elada kohtumine kirjanikuga teistpidi. Ses mõttes teistpidi, et mina istusin mõnusasti saalis ja kuulasin kirjanikku, mitte ei pidanud ise rahva ees selge häälega rääkima. Ma nautisin väga seda situatsiooni, ja veel enam seda, kui kaasa see rääkimine mu võttis ja ühesõnaga, “oh kui armas oli see.”

Käisime eile õhtul nimelt meie siinpoolse Aalujate-rakukesega Võnnus Valdur Mikitat kuulamas. Oh kui armas oli see. Ja nüüd ma olen ka tema viimase raamatu õnnelik omanik. Sain komplekti kokku.

Ma sügavalt nõustun peaaegu kõigega, mis ta kirjutab. Ja tunnen kadedust, et mina ise nii selgelt ja mõistlikult ei oska kõiki neid mõtteid välja öelda, aga ju ma ei peagi, sest mina pole Mikita. Hea, et tema on.

Läksime siit maksimaalselt täistuubitud Sussiga ja ma lootsin kogu hingest, et Suss käitub nende 2 X 30 km jooksul arukalt ja näitab ennast parimast küljest ja seekord trikke ei tee. Noh, peaaegu.

Pärast sõime ja jõime, puhkasime ja mängisime Rahmeldajate juures sügava hilisõhtuni välja. Vahetasime raamatuid edasi ja tagasi, elamusi, kogemusi ja muud head kraami.

Aga tagasisõit vastas mu peaaegu halvimatele ootustele – maantee seisukorra suhtes. No sinnagi sõites oli näha, et asi on jabur, kui läbisime sügavaid lörtsiroopaid, aga öösel tagasisõidu hetkeks olid need roopad lisaks kõigele veel ka kõvaks ja jäiseks külmunud, ja kohati lasid need selle õuduse peal sõitmise hääled küll tunda ja arvata, et nüüd see auto põhi suure raginaga sinna teele maha ka jääb. Mida paganat, Haaslava vald – tegemist oli asfaldiga, suuri Põlva ja Räpina maanteid ühendava maanteega, kuidas see võimalik on, et nii mitu päeva pärast metsikut kolmepäevast lumesadu on kogu see lumesadu ikka veel täiesti sahatamata olekus tee peal maas?!? Ma tänan jumalat, et ma Haaslava valda ei juhtunud kolima. Kambja vallas on vähemalt seni kõikide teedega kõik täiesti okei olnud, sahad käivad, kuskil ma pole kohanud sellist pornot tee peal vedelemas. Ja üleüldse, tee nii košmaarset seisukorda olen ma kohanud enne eilset veel ainult ühe korra oma elus: mõne aasta eest, kui oli üks tohutu lumerohke talv (kas võis olla 2010 või 2011?) ja me Otiga sõitsime Järvamaale mingisse kooli esinema, siis see märtsikuine tee kusagil pärast Koerut oli umbes samasugune, aga ikkagi ka mitte nii õudne kui nüüd Haaslava vallas.

Peab tõesti ütlema, et õnneks läks. Nii selle Kambja valda kolimisega kui sellega, et autole selle sõidu ajal siiski põhi alla jäi ja hoolimata vänderdamisest ei läinud masin ka ei lappama ega lippama. Meie Sussi neliveolisus on hoolimata selle masina muust tujukusest ikkagi üks imeline asi maailmas olemas.

Kirjatöö osas edenesin täna vähem, kui oleksin endalt oodanud, aga teistpidi: kuu lõpuni on veel ikkagi laupäev, pühapäev ja esmaspäev ka. Jõuan.

4 kommentaari

 1. lendav said,

  26. veebr. 2016 kell 23:04

  Imelised kohtumised olid. On, mida videvikutunnil meenutada – armsaid inimesi ja tasakaalustuseks Verdtarretav Lugu Kõige Kohutavamast Maanteest. Ma olen selliseid teid varem näinud küll, aga mitte kunagi veel ametlikel maanteedel, vaid isetekkelistel metsa väljaveo radadel. Suss on tubli!

 2. rahutu rahmeldaja said,

  27. veebr. 2016 kell 08:55

  Õhtu oli tõesti armas, igas mõttes ja minu meelest täiesti eriliselt hea energeetikaga. Mis puutub sellesse verdtarretavasse maanteesse, siis minu meelest on see alati selline olnud. Seega ise ei saa enam arugi, et võiks parem olla :O

  • lendav said,

   27. veebr. 2016 kell 12:47

   Ma arvan, et see ongi põhjus, miks see maantee nii jube on. Kohalikud pole paremat näinud ja ei oska nõuda. Ja arvatavasti vallavanem seda teed mööda ei juhtu sõitma.

 3. Muhedik said,

  27. veebr. 2016 kell 14:41

  Aalujate ettevõtmised ja kohtumised on alati maailma parimad. Vaatamata kohutavale maanteele


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: