Imeilus Maidla kool

On alanud intensiivne kirjanikujooksmise aeg. Täna näiteks käisin kindlasti ühes kaunimatest koolidest, kus ma esinenud olen. Maidla kool Ida-Virumaal Lüganuse vallas täitsa vapustas mind. Kool tegutseb kahekorruselises esinduslikus ja imeilusasti, austuse, pieteeditundega ja säästvalt renoveeritud mõisahäärberis. Seal on alles ja hoolega säilitatud kõikvõimalikke vanu sisustusdetaile, seespool on alles puitspitsilised aknaluugid, vanad sepishingedel uksed, 200-aastased raudlukud… ma olen täiesti lummatud. Seejuures on tegemist veel terve täiuslikult säilinud ja hooldatud mõisakompleksiga. Kogu hoonestus on alles, hoitud ja väga heas korras. Milline väärtus see on!

Pilt veebist.

maidla-mois.jpg

Veel pilte mõisahoonest, kus tegutseb kool, aga mis pakub oma keldriosas lisaks koolitoidule õhtuti ka külarahvale toitlustus- ja peoteenust.

Kooli koduleht.

Aga eile pidasime tütre sünnipäeva, mu vend ja ema võtsid ette pika sõidu ja tõid lapse teise vanaema ka kaasa. Lapse, jajah. See laps on ju üsna mitu aastat juba täiskasvanu 🙂

Igatahes leidsin, et tema sünnipäev on suurepärasel ajal. Emakeelepäeval nimelt. Ja sünnipäevaks valmistumise on alati hea põhjus kevadine suurpuhastus varakult ette võtta. Sellega tegelesin nimelt laupäeval ja pühapäeval. Mul on kõik nüüd siin üle küüritud ja läikima löödud. Ainult aknad oodaku natuke soojemat aega.

 

3 kommentaari

 1. Muhedik said,

  16. märts 2016 kell 12:17

  Ida-Virumaa on üldse üks suur üllataja. Ma ei olnud seal käinud palju aastaid ja kui paar aastat tagasi sõitsime Jõhvi, ei jõudnud ma ära imestada, kui palju korrastatud hooneid, imelisi taluõuesid, puhtaid randu ja metsaaaluseid ja muud vaatamisväärset teele jäi. See reis oli tõesti üks suur elamus.
  Aga niikaua kuni vanemad alles, on iga täiskasvanu veel laps:) Palju õnne lapsukesele ja vanematele!

 2. trumm said,

  16. märts 2016 kell 18:05

  veel mõned aastad tagasi oli meil suureks hobiks külastada eestimaa mõisaid. isegi nn päevikut sai selle kohta peetud. maidla oli plaanis ca kümmekond (või veel rohkem?) aastat tagasi. külastuse ajal käisid seal renoveerimistööd ja omaniku korraldusel mõisasse võõraid ei lubatud. töödejuhataja lubas meid siiski sisse vaatama ja kuigi kõik oli algusjärgus, oli see suurepärane (sellega on seotud ka ükls piinlik seik: töödejuhataja ütles, et me ei teeks pilte. mäletan, et teel alla korrusele oli üks imeline trepidetail… ja ma ei suutnud vastu panna ning tegin sellest pilti. välklambi sähvatus muidugi paistis ka talle kätte. ta küll ei öelnud midagi, aga mul oli üliväga piinlik ja kustutasin ise selle pildi).

  marvan, et laste sünnipäevad on alati heal ja õigel ajal :). palju õnne!

 3. rahutu rahmeldaja said,

  17. märts 2016 kell 06:37

  Laps jääb lapseks lõpuni 🙂 Palju õnne teile sinna, olgugi tagant järele 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: