Nägemised ja tegemised

Alustaks tegemistega. Seda tegemist olen teinud nüüd neli õhtut, pildid on teise päeva hommikust. Need neli tamme, teate, kes meil siin kasvavad… Nii ilusad puud. Aga see karvavahetus on täiesti kohutav. Selle esimese pildi peal on mul alles suure platsi teeäärne servake riisutud.

riisumine.jpg

Ning see platsipool on ju ka veel.

 

riisumata.jpg

 

Aga metsas on nii ilus käia. See on hingemattev, kuidas linnud praegu laulavad, maa lõhnab ja putukad sumisevad. ja metsaalune on sinisetäpiline.

metsaalune.jpg

Pilliprojekti osas jõudsin täna võidukalt timpaniteni. Nüüd on kõik 15 peatükki kokku kirjutatud, homme hakkan kohendama ja kõbima, kui Lääne Elu arvamusloo kõrvalt aega jääb. Peab jääma. Sest muidu ma jään graafikust natuke maha. Lootsin juba täna toimetamisringini jõuda, aga täna lõunast…

Täna lõunast koos Muhedikega Sulev Savisaare pool käies sain näha, et sinililled võivad olla veel ka näiteks sellised.

 

sinilill.jpg

 

Ja lumekupud sellised.

 

lumekupp.jpg

Ja lumikellukesed sellised, sellised ja sellised.

 

lumikelluke.jpg

 

lumikelluke1.jpg

 

lumikelluke2.jpg

Ning sellised ka, aga palun pöörake tähelepanu ka sellele ülimadalale (ma ütleksin, et lausa roomavale) nartsissile selle taga. Selle kääbuskasvu kohta tunduvad õied tulema lihtsalt hiiglaslikud!

 

lumikellukejanartsiss.jpg

 

Ning krookused võivad ka sellised olla. Kahjuks ma ei mäleta, mis liik see täpselt on, aga ma tahan seda saada.

 

krookus.jpg

 

Ja mul pole veel ühtegi lõokannust.

 

lõokannused.jpg

 

Juunosid ka ei ole. Ei selliseid nagu pildil ega ühtegi teist moodu ka. (Kuigi õigust öelda nüüd juba natuke on, lihtsalt ei jõudnud täna õhtul veel maha istutada :))

 

juunod.png

 

Ja siis oli seal selline vahukooretort.

 

vahukooretort.png

 

 

7 kommentaari

 1. rahutu rahmeldaja said,

  13. apr. 2016 kell 00:26

  Kevadine SS i aeda käik on mõnevõrra ohtlik ettevõtmine 😀 ja mida sa vaevad ennast rehaga, varsti niidab Ott selle platsi mühinal ära ja pole lehti olnudki 😀

 2. Togram said,

  13. apr. 2016 kell 08:26

  Ja mina pole SS aeda veel kunagi sattunud, ehk millagi…
  Riisumises osas- oh, ma tean mida tunned. Tegelesime umbes sama suure väljaga esmaspäeval. Tegelikult oli kohe täitsa mõnus 3,5 tundi peale tööpäeva.

 3. kiskjasiil said,

  13. apr. 2016 kell 09:06

  tammelehed … oeh. Ma kogun neid sügisel ja kevadel ja ikka ilmuvad nad kusagilt välja, maanduvad tiiki ja aeda, ei nad kõdu ega midagist. Mõned saab massinaga ära hekseldada, aga kõike ei jõua ju. Nii ma kogun nad kotti ja põletan ära.

 4. thela said,

  13. apr. 2016 kell 18:16

  Meil on üks suur tamm ja mina küll ei ole kunagi riisunud, laseme esimese muruniitmisega pulbriks. Võib ka kohe lasta, mis siis, et muru veel ei ole. Pärnalehed, pärnasid on meil sadu, on peaaegu sama heas konditsioonis kui tammelehed ja ma riisuksin end surnuks.

 5. Milda said,

  13. apr. 2016 kell 21:26

  Minu meelest ka muruniidukiga üle ja kohe ja korras! SS taimi on mitmeid aias, aga ise ma seal käinud ei ole, kahjuks. Mis teil viga, olete ju nii lähedal

 6. Muhedik said,

  14. apr. 2016 kell 19:48

  Meie ei riisu ka midagi. Lükatava masinaga ehk oleks see hekseldamine raske, aga traktoriga neist üle sõita on puhas lust ja rõõm. Aed saab puhtaks ja maa väetatud

 7. Karin Peebu said,

  18. apr. 2016 kell 07:44

  Mul endal nii suurt tamme ei ole, mis lehti nii palju jagajs, aga tammikust neid saabub siia küll. Ma olen ka ikka riisunud, kuidagi palju on seda lehepuru jäänud peale niitmist. Aga arvan jah, et see niidukiga multšiks laskmine on arukas, kui just inglise muru ei ole eesmärk. Ilus on sul seal!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: