Jõulurahu ja torutööd

Nagu pealkirjastki võib aru saada, jätkame erinevate torutööde lainetel. Millegipärast on praegu nii, et saame ühe jama kaelast ära siis on kohe järgmine platsis. Mind lohutab ainult see, et kui see tsükkel ükskord lõpule jõuab, siis on jälle pikemat aega rahu majas.

Seda te kindlasti mäletate, kuidas me ämbri kaevu kukutasime, hüdrofoor tuksis oli ja siis jälle korda sai. Edasi läksid asjad nii, et pesumasin läks rikki (22. detsembril), tuli kutsuda masinaparandusmees, kes tuvastas vea ja vahetas selle õnnetu Whirlpooli pumba ära. Pärast seda üritust läksime Otiga külaseltsi jõulupeole ja uskusime, et nüüd on kõik jälle hästi.

Ja esialgu oligi, st kõik jõuluettevalmistused said tehtud, jõululaupäeval Läänemaale lapsepõlvekoju sõidetud, esimesel pühal tagasi tuldud – ning siis tuli meil endale tunnistada, et see äravoolutorustikust kostnud mõningane vaikne torisemine muutub iga vetsuskäigu ja nõudepesuga järjest rahulolematumaks korinaks ja mulinaks. Mis viis meie mõttes sellele, et ilmselt on septik täis ja vajaks tühjendamist.

(Ah jaa, vahepeal, 26ndal, võtsime oma kodus vastu Päevalehe ajakirjanikku ja fotograafi, kes tulid minuga intervjuud tegema. See oli täitsa tore kogemus üle hulga aja. Viimane, kes must pika loo kuhugi tegi, oli ju 2015., meie kolimise aasta varasuvel Eve Jaakson ja Naistelehte. Igatahes seekord eksponeerin end küdeva kamina ees jõulumeeleolus, punases seelikus ja Tädi Tötsuga. Ja ma palvetan siin omaette, et äkki siiski vedas ja ma ei rääkinud liiga suuri rumalusi. Need laiad lõuad on üks igavene nuhtlus, ma ütlen.)

Pärast ajakirjanduslikku visiiti muutus äravoolutorustik järjest pahuramaks ja need hääled olid juba sellised, nagu meil oleks kuhugi sinna vannitoa alla vetevaimud elama asunud. Samuti oli problemaatiliseks muutunud number kahtede veega allauhtmine. Nõnda tunnistasime paratamatust ja tellisime septikutühjenduse. See püha üritus toimus täna.

Järgnev pilt on vaid illustratiivne. Nimelt, meie septiku pealtvaade lubab oletada, et tegemist on umbes sellisega. Kuid kindel ei saa ju olla, sest maa sisse tema külgi ma ei näe ju.

septik1.jpg

Septik sai tühjaks, aga siis selgus, et see polnud veel kaugeltki kõik.

Et teid säästa kogu sellest vahepealse juramise, sekeldamise ja tõmblemise kirjeldustest, ütlen lühidalt ära, et pahurad vetevaimud oli üks tihke rasva-, pesumasinasodi ja katlakivi tropp vahekaevu ja septiku vahelises torus. Ka see on praeguseks hetkeks juba kõrvaldatud.

Kuid ka see pole veel kõik.

Nüüd peksab kaevupumba kaitset läbi. Mis tähendab, et ka kaevu pumbal on midagi viga. Kas siin on mingi roll mängida meie poolt kaevu kukutatud ämbril? Või on pump lihtsalt nüüd otsustanud, et ta on vana, väsinud ja tahab surra?

Igatahes meil on nüüd kõigepealt vaja selgeks mõelda, kelle poole ja mis järjekorras selles asjas tuleks pöörduda. Elektriku? Torumehe? Kodumasinate parandaja? Mõne kaevupuhastaja?

Aga laps saatis mulle Prantsusmaalt jõulukaardi mustast kassist lumesajus. Umbes sellise ja samuti Vicky Mounti oma, aga samas mitte päris sellise, sest täpselt samasugust pilti netist ma ei leidnud ja skänner ka ei tööta. Igatahes sobib selle pildi mõtlik meeleolu illustreerima meie selle aasta jõulurahu.

db_Vicky_Mount-_Snowy3.jpg

 

3 kommentaari

 1. rahutu rahmeldaja said,

  28. dets. 2016 kell 21:31

  OEH 😦

 2. aidivallik said,

  28. dets. 2016 kell 21:34

  Just. Ja peale selle veel, mul kirjutamise ajal ei tulnud meeldegi, on Kiisu-Katal ilmnenud mingi kole nahahaigus, mille ravi alustasime eile loomaarsti soovitusel ussirohu andmisest. Ussirohi sai antud, šokeeritud loom peidab end kõrgel kapi otsas ja minu paremas käepäkas on paar verist küünejälge.
  Ja siis ma avastasin just praegu, et olen hommikul särgi pahempidi selga pannud, õmblused väljaspoole. No ja mingu ka siis… vot ei vaheta õigetpidi, just ei vaheta.

 3. Anne said,

  30. dets. 2016 kell 14:05

  Oh on neid sekeldusi Sul ikka aasta lõpul!
  Uueks aastaks kõike ilusat nii aeda,kui isiklikku ellu ja teravat sulge!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: