Laoruum vanas kuivatis

Võtsime ette kuivatihoone suure ruumi koristamise. Kohe kolimisejärgselt ju juba otsustasime sellest igasuguste ehituslike materjalide laoruumi teha, sest see on piisavalt pikk, et kuuemeetriseid laudu annaks sinna sisse staabeldada. Ning Ott ongi vedanud siit majapidamisest väljailmunud kasulikke materjale sinna – esialgu hunnikutesse vanade hunnikute otsa. Sest selle ruumi ärakoristamiseks meil aega varem lihtsalt ei olnud.

Aga et veel enne kevadet on plaanis saada tühjaks vana pullilauda, nüüdse puukuuri kaks igasugust kola täiskuhjatud nurka (ja seal on hulgas ka igasugust säilitamist tasuvat kraami), samuti koristada ära ka nulgude all seisev vana lambalaut, kuhu Ott tahab alustada pillikoja ja puutöökambri ehitust, siis oli enne seda kõike hädavajalik laoruumi ruumi teha, hunnikud ära sorteerida, saast ja täiesti üleliigne kolu sealt välja visata ning sinna sisse mingi süsteem tekitada.

Laupäeval alustasimegi kõige selle väljatassimisega, mis seal oli. Tänaseks olime suhteliselt vigased. Sest mulle kukkus väljatassimisel umbes kuuekümnekilose (üle 6 meetri pikk, silma järgi 30-35 cm lai ja 5-7 cm paks) tammeplangu ots jala peale (sest Ott lasi oma otsa liiga vara lahti ja minu ots seejärel lihtsalt tuli ootamatult järele, ning seejärel komistas Ott käruga tagurdades ühe liiga püstise munakivi otsa (seal hoone eest on vana munakivisillutis) ja kukkus külgepidi endale “puuka”. “Puukas” on see, kui puusakondi peale kukutakse. Vana aja õuesmängivate laste kõnepruugis. Mäletate? Igatahes oli meil mõlema õnnetuse järel päris hea meel, et kondid terveks jäid. Sest mõlemal juhul oleks võinud minna ka palju hullemini.

See hunnik, mille juurest tuleb Ott, on puitmaterjal, mis tagasi sisse läheb. Teine samasugune hunnik prusse on Otist paremal, käru taga, aga kallaku peal ja seega tundub palju väiksem, kui tegelikult on. Vasakpoolne hunnik on vanaraud, ja see hunnik, kuhu kuuluvad mh ka katkised voolikud, iidsed plastmassist torujupid ja narmendavad bussiistmed (palju), pildi peale enam ei mahu, see jääb vasakule pildist välja.

lao koristus.jpg

Mille jaoks seal poolt bussi sisseseadet oli hoiustatud, minu pea ei võta. Sest peale istmete olid seal ka bussi metalltorud, millel isegi veel komposterid küljes. Mäletate küll, need, millega pileteid mulgustati. Tahab keegi vana aja bussisõitu mängida?

Aga neist bussitorudest iseenesest saab tugipostid nii viinapuudele kui vaarikatele. Suvel.

lao koristus1.jpg

Selle pildi peal hakkab sees juba enam-vähem looma:

lao koristus2.jpg

Mida teha kärutäie bituumeniga? Tahab keegi endale? Seda vedeles seal suurte kamakate kaupa.

Eileõhtuse seisuga igatahes olime kolme seina ääres ja keskpõrandal seisnud jama sealt välja saanud ja isegi pool põrandat risust puhtaks teinud. Tänast päeva alustasime lootusrikkalt lumesajus – et õhtuks jõuame kindlasti saematerjali sisse tagasi tõsta. Aga tühjagi. Risu muudkui tuli, põrandal oli sajandivanune kultuurikiht, siis oli vaja ju saematerjali jaoks muldpõrandale mingid alused teha … ja siis läks pimedaks.

 

3 kommentaari

 1. eve labi said,

  6. veebr. 2017 kell 07:28

  Meite Mamma ütles ikka, asi olgu vaja ärgu tulgu 🙂 eks see ongi see talupoja mõtlemine, et kõik, mis majapidamisse satub või annab tuua, tuleb panipaika panna 😛 Edu teile ses võitluses 100päise lohega ja katsuge ikka enamvähem ühes tüjis püsida 😀

 2. trumm said,

  8. veebr. 2017 kell 16:02

  dzhiisas! hea, et niigi läits! aga see on suuuuuur töö jah, isegi palju väiksemas mastaabis (ma ei saa oma väikest kuurigi kuidagi tühjaks ja korda :D)

 3. 1. märts 2017 kell 13:00

  Selle bituumeniga on hea katust tõrvata 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: