Uusaastalubadusi täitmas

Mul oli sel aastal täpselt kaks uusaastalubadust: et külastan kahte eriarsti, kelle valdkonda jäävad probleemid mulle mõnda aega natuke peamurdmist on põhjustanud. Tänase seisuga ongi mõlemad külastatud – ja ma oleks võinud ju seda ometi aimata, et nii lihtsalt see nüüd ei jää, et käin kaks korda arsti juures ära ja jälle aastaid hooleta. Oh ei, nii kui sa juba ühes kabinetis oled istunud ja üle vaadatud, siis enne kui arugi saad, on sulle juba kirjutatud saatekirjad sinna ja tänna ning mitu uut arstiaega ja uuringut tabelis kirjas. Samas kui tõesti minu meelest ei ole ju midagi katastroofilist lahti… aga noh, muidugi on hea kindel olla. Las nad siis uurivad, pärast on hea tunne, kui selgub, et see minu väike tüütu jama ongi vaid väike tüütu jama, mitte mingi suure ja hullu asja sümptom.

Tegelikult mulle tundub tõesti, et ma olen erakordselt hea tervisega keskealine inimene. Mõningad väiksed tüütused välja arvata. Mille pärast mul neid eriarste nüüd vaja läkski, aga näe. Saan lähitulevikus meditsiinisfääris lõbutseda veidi rohkem, kui alguses arvasin. Peaasi, et kevadeks nende käikudega ühele poole saaks, sest siis pole mul enam aega, siis on aed.

Aga muidu lõpetasin täna “Õnneli ja Anneli” 2. osa toimetuse. Ning siis kirjutasin veel ühe 200-sõnalise lastejutu, sest see eelmine, millest paar postitust tagasi rääkisin, kirjastusele ei sobinud. Temaatiliselt. Oli ju talvejutt. Aga selgub, et talveraamatuid müüakse vaid mõnel kuul aastas ning neid kirjastusel on nagunii juba mitu ja et nad tahaksid ikka mingit mud teemat.

No ja olgu! Küll ma selle lumememme jutu kunagi mujal realiseerin. Täna viskasin selle asemel kokku hoopis loo Piiast ja hernehirmutisest. Üks lõiguke:

„Kas hernehirmutis võib meile ööseks ka jääda?“ palus Piia. „Võib, kui ta kedagi hirmutama ei hakka,“ arvasid vanemad. „Ei hakka. Öösiti ma puhkan,“ ütles hernehirmutis.

Ma ka sätin ennast nüüd sinnapoole.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: