Justkui üle pea lööks kokku

Läheks tempo ometi jälle mõistlikumaks.

Isegi oksarisu hakkimiseks pole enam aega olnud. Või abihoonete kasimiseks.

Üleeile jõudsime “Kalevipojaga” esietenduseni Põlvas.

plakat.jpg

esikas.png

Fotograafi tehtud pildid etendusest pole paraku veel minuni jõudnud. Kui jõuavad, siis näitan mõnda sealtki!

Nüüd kevadel on Lutsu teatril anda sellega veel 3 etendust: 16. märtsil Võru “Kandles”, 23. märtsil Mooste Folgikojas ja 28. märtsil Põlvas taas. Siis tuleb vahe sügiseni, ja septembrist alates hakatakse selle etendusega siis ka mujal maakondades ringi rändama, sain ma aru.

Eile olin taas üle pea mattunud oma märtsi esimese poole kõige tähtsamasse töösse (nagu kuu esimestest päevadest saadik tegelikult). Teen Loomingule nimelt eelmisel aastal ilmunud algupärase lastekirjanduse ülevaadet. See tähendab mitmesaja raamatu läbilugemist, märkmete tegemist, struktuuri loomist, kirjutamist … ja umbes niisugust kodust miljööd, nagu järgneval kolmel pildil.

töö1.jpg

töö2.jpg

töö.png

Õhtusse pidi ära mahtuma ka üks külaskäik tulevikku suunatud tähtsate kokkulepete asjus (nii-öelda väike tootmisnõupidamine) ja tädi Tötsu õhtune ravikuur, sest tal on jälle kõrvad karmis põletikus, antibiotsid ja kõrvatilgad peal. Aga siis juhtus täitsa vastu ööd ja puruväsinuna, et tema kõrvu enne tilkade panemist puhastades tuli vatt vatipulga küljest ära ja jäi vaesele tädikesele kuhugi sinna sügavale kõrva sisemusse. Me ei saanudki Otiga seda sealt kätte.

Täna hommikul esimese asjana helistasin meie loomaarstile ja leppisime pärastlõunaks kokku, sest enne oli mul vaja käia Vastseliina Gümnaasiumis esinemas.

Pärast jah, loomakliinik.

Ja siis uus raamatukogutühjendus nii Elvas kui Nõos, viimased 30 raamatut kahes kilekotis, koju lugema.

Artikli tähtaeg on esmaspäeval.

Kui mingit jama nüüd vahele ei tule, siis peaksin olema graafikus.

Aga homme on selle minu koostatava lugemiku asjus ka Tartus-käik, pool päeva. tegelikult mul läheks seda artikli jaoks vaja, aga hilja on juba seda aega muuta ka.

Ah jaa, millalgi nädal tagasi umbes kirjutasin Lääne Elule järgmise arvamusloo, seekord töövõimereformi teemadel. Ja seekord saan pidulikult isegi lingi panna, see on siin. 

4 kommentaari

 1. mercredis said,

  10. märts 2017 kell 01:42

  Viimane pilt on täpselt nagu mõni Vermeer van Delfti maal.

 2. Maire said,

  10. märts 2017 kell 10:26

  Mitte et sellel nüüd väga tähtsust oleks, aga sa vist pidasid silmas Sõmeral, mitte Sõmerus asuvat hooldekodu. Sõmeral asuv on igal juhul üks neist, mida kaotama hakatakse ja mille eest siin saarel kohalikud võidelda üritavad, kuigi ilmselt tulutult. Polegi aru saanud, mis selle kõige mõte on, et ühest otsast hakkame asutusi maale kolima ja teisest otsast siis maalt ära. Lõputu rahakulutus, justkui me siin riigis nii rikkad oleksime, et võime asutusi nagu malenuppe ühest kohast teise tõsta.

 3. 10. märts 2017 kell 21:27

  kardetavasti on teil kõigil õigus, RKAS ongi omade jopede otsatu rahapada ja imede allikas. Nii koolide hoonetega toimuv kui riigiasutuste lammutamine-ehitamine lisaks nyyd hooldekodude uudisele on selle hää näide.
  Eelmisel aastal ilmus MITUSADA eesti algupärast lasteraamatut? Uskumatu. Md, suur osa on neist tõsiselt lahja sisuga, “Mati nägi suurt koera. Koer oli hirmus. Mati kartis koera.” selliseid maotuid lookesi md pakuvad kahjuks just nt ilmselt omavalitsuste hanke korras ostetud kinkeraamatud stiilis “loe lapsele/lapsega”, mida meil on vist oma kymmekond kindlasti. Erinevad autorid koos, kogumiku tyypi raamatud, hästi erineva olemisega lookesed, mõned toredamad, mõned sellised, nagu eespool kirjeldasin. Raamatut, mis oleks sisukas, meeldejääva krutskiga ja veel ka heas lugemakutsuvas keeles, ei ole yldse lihtne leida. Lapsed toovad ka raamatukogust huvitavaid artefakte. Samas, yhegi kohta ei tahaks öelda, et seda nyyd kyll vaja polnud. Inimesed on tööd teinud, parimat tahtnud, eks iga raamat leiab lugeja.

 4. Karin Peebu said,

  12. märts 2017 kell 06:47

  Nii armas on see alumine pilt. See võiks kaunistada mõnda sinu raamatu kaant.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: