Elu on kiirem, kui kirjutada jõuan

Ma pole jälle tükk aega endast elumärki andnud, sest lihtsalt kõik kulgeb palju kiiremini, kui ma jõuaks seda üles märkida. ja siis on veel see häda, et ma alati unustan pildistada, päast mõtlen, et kas üldse ilma piltideta on mõtet blogipostitust teha … ühesõnaga, sellega on üks ikaldus jah.

Igatahes pärast meie suurte okaspuude rallit on olnud mu valdav aianduslik projekt “Ogoroodina sügiskoristus” (mis sügisel oktoobri lõpus tulnud lume tõttu tegemata jäi, vedas, et viimased kapsad ja porgandid peenrast kätte sain), ja sellega lõpetasin nüüd just eile õhtul. Seda ogoroodinat on ikka paganama palju, aga vähemaks nagu ka ei tahaks võtta, sest me sööme ometigi selle kõik ju ära, mis sealt tuleb. Ma usun, et neid sügavkülmutatud aedube, brokolit ja lillkapsast jätkub just parajasti uue saagi ajani. Ja isegi üks värske kapsas on veel alles, just paras millalgi mai algul patta panna.

Muudest minu aprillikuu asjadest aga on vist lihtsam anda ülevaade nimekirja vormis.

 • Ühe lasteaia lõpetajate rühma lapsevanemate tellimusel kirjutatud lasteluuletus just selle lasteaia selle rühma lõpetamisest – tehtud!
 • Üks leping läbi töötatud ja alla kirjutatud – tehtud!
 • Paari veebivideo jaoks tellitud tekstitõlked – tehtud!
 • Selle kuu esimese poole kaks lullamillat ja üks arvamuslugu – tehtud!
 • Palgimehega aidaseina lappimise osas asju aetud, ette näidatud ja kokku lepitud – tehtud!
 • Kirjanike Liidu üldkogul Tallinnas käidud-tehtud-nähtud!
 • Kohtumine ja arupidamine minu ja Kilmi tulevase filmi produtsendiga – tehtud!
 • Tartu linna keskraamatukogus ühel kirjandusüritusel esinemine lugemissoovituste teemal – tehtud!
 • Illustraator Maritaga kohtumine “Kuidas elad, Anni” kordustrüki lepingutingimuste ja kujunduse arutamiseks – tehtud!
 • Ahhaa-keskuse teistkordne külastamine märkmete tegemiseks, et saaksin oma lugemiku käsiloleva peatüki ikka lõpuni kirjutada (sest seal peab Ahhaa-keskusest teatava ülevaate andma) – tehtud! Muide, koos Otiga. Kes, erinevalt minust, ei läinud sinna tööd tegema ja seetõttu nautis kõike pakutavat hoopis vabamas vormis.Ott Ahhaas.jpg
 • Ning tänane Tallinnas-käik taas minu ja Kilmi filmi asjus – käisime koos produtsendiga EFIs laua taga vestlusvoorus nii-öelda oma projekti kaitsmas. Nüüd jääb üle oodata, kas saame arendustoetuse peale või … saame arendustoetuse peale. Sest meie idee on geniaalne ja teisiti ei oleks üldse mõeldavgi.

Sõitsime Otiga koos, sest alguses oli temal ka nagu Tallinna mingit asja, aga pärast jälle just nagu ei olnud ka, nii et mul oli õnnelik võimalus lasta tal end Hansaplanti sõidutada. Seal sai Ott parklas kenasti autos lõunauinakut teha ja minul olid müügiplatsi peal vabad käed.

Nii et mul on nüüd jälle mitu toredat (okas)puud ja põõsast! Ja tüvele poogitud punaselehine kirsipuu ka. Ma tahtsin kõiki neid (aga eriti seda viimast)  planeeritult ja meelega ja tean täpselt, kuhu ma need istutan. Haa!

Ah jaa, ja läinud pühapäeval tegin jälle Muhedikumaale asja, et koos papa Muhedikuga võtta need pajuvormide pistoksad, millest me pool talve rääkinud oleme. Nõnda ma tegelen nüüd Salix x erythroflexuosa, Salix ‘Bullata’, Salix x sepulcralise ja Salix x matsudana kahe “Uraali” vormi juurutamisega. Põnev!

8 kommentaari

 1. eve labi said,

  14. apr. 2017 kell 06:44

  No nüüd saad väljateenitud talvepuhkust paar päeva pidada 😛

 2. aidivallik said,

  14. apr. 2017 kell 08:56

  Ei saa, sest taga sireliheki juures on veel üks ühepäevane pundar purustamisele minevaid oksi, koolimaja juures on homme suurte jäätmete ja ohtlike jäätmete/elektroonika ajutised kogumispunktid, nii et meil on mõistlik oma bussiistmed, toatäis katkist plast-aiamööblit, katkiläinud pesumasin ja hunnik bituumenit õue pealt sinna teisaldada. Peale selle on mul kuu lõpuni veel kirjutada lõpuni oma lugemikupeatükk koos teiste autorite tekstide ja ülesannete ning küsimustega, samuti toimetada kirjastusele pool ühest 400-leheküljelisest põnevikust (mitte minu oma, lihtsalt toimetada). Üks arvamuslugu ja kaks lullamillat veel, samuti üks episood “Suletud uksi”. Kui ma selle kõige peale mõtlen, siis tegelikult tahaks puhata küll, kohe väga. Aga vot, ei saa, sest küll idioot endale tööd leiab/on leidnud.

 3. muhedik said,

  14. apr. 2017 kell 11:29

  Alati on mõnus tunne kui mingi koht päriselt korda saab. See annab võimaluse südamerahuga muude tegevuste juurde siirduda. Ja niimoodi liikudes saavad kõik tööd vajalikul ajal tehtud.
  Õnneks on nii, et kui pea väga pulki täis läheb, tekitab väljas paaritunnine askeldamine topeltkoguse energiat juurde.

 4. mustkaaren said,

  14. apr. 2017 kell 20:27

  Sa oled nii tubli, et see paneb lausa osavõtlikult rõõmust hyppama.
  Hansaplant on väga huvitav asutus, hooajal vaatamist jätkub.
  Kirjutamine on väga intensiivne ja kurnav töö. Jõudu ja jäksu Sulle kirjakultuuripõllu harimisel! Tervitab tagasihoidlik lorilaulusepp 😉

 5. trumm said,

  19. apr. 2017 kell 15:16

  izzand, miuke energia 🙂
  ikka jõudu selleks!

  rumm

 6. trumm said,

  19. apr. 2017 kell 15:17

  eee… nii hulluks see asi veel läinud ei ole, eelmise postituse autor on ikka trumm, mitte see va mereröövlite märjuke 🙂

 7. aidivallik said,

  19. apr. 2017 kell 17:35

  Muide, me saimegi filmile arendustoetuse!!!!!

 8. trumm said,

  19. apr. 2017 kell 23:57

  (Y)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: