Pühadekohtumised

Lootusrikkaid ülestõusmispühi! Sest kevad tuleb siiski, talve vihasest vasturünnakust hoolimata. Ja pühad on ikka, miinuskraadidest hoolimata.

06-Bettis-Beehive-Vintage-Easter-Cards.jpg

Meil läks teine päev ühtlaselt miinuskraadidega. Maa on pinnalt jälle kõvaks ja külmaks kangestunud. Niipalju siis mu pühadeaegsetest aiandamisplaanidest. Noh, aga tegelikult leiab tubastki aiandamist. Kapsakülvid ootavad pikeerimist.

Suurel reedel asusin jälle lugemiku kallal edasi töötama. Tassisin raamatukogust koju järjekordset kaks kilekotitäit lastekirjandust, et teemasse sobivaid tekste otsida. Igavene tänu lastekirjandustundjale Kristale, kes on mu ammendamatu abibaas ja soovituste jagaja nende kilekotitäite komplekteerimise juures. Reedel sain ka käsiloleva teemaploki enda poolt kirjutatavad osad valmis, jäi veel vaid ühe lastekirjaniku käsitlemine ning teiste autorite tekstide otsimine ja sisselöömine.

Laupäeval tegelesin niisiis oma raamatusaagi lugemisega ja külaliste vastuvõuks valmistumisega …

… ah jaa, ning seejuures täitis veel terve hommiku prügiveoaktsioon. Nimelt vallaleht andis teada valla korraldatud suur- ja ohtlike jäätmete ning vana elektroonika kogumisringist. Meil oli hirmus mõistlik seda ära kasutada, et vältida mitmesaja euro eest suure konteineri enda õue peale tellimist. Oli plaan ära viia bussitäis kuivatist leitud bussiistmeid, mõni lõkkes utiliseerimatu mööblitükk, mitu komplekti lõhkist plastmassist aiamööblit, metsik hunnik tühje nõukaaegseid õlikanistreid, virn vanu nõukaaegseid õllekaste, hilistalvel saba andnud pesumasin, kolm-neli rottide poolt auklikuks söödud poroloonmadratsit … ja siis see vannitäis bituumenit, mida keegi siiani endale tahtnud ei ole.

Aga mis haagiselaenutuses selgus – kõik haagised olid juba välja laenutatud. Meid päästis oma küla Aavikute pere, kes laenas meie sodiveo jaoks oma Fordi-bussi. Kõik see jama saigi viidud kenasti koolimaja juurde ja seal vastavate isikute hoolde usaldatud. Muide, bituumenit siiski meilt vastu võtta ei tahetud, küll aga oli prügiandmisjärjekorras veel üks meie küla mees, kes otsustas selle endale võtta – tal plaan omale kobedam sissesõidutee teha ja kogemus selle materjaiga toimetamisest varasemalt olemas! No mis veel saaks parem olla?

Kogu see aktsioon võttis umbes neli hommikutundi. Siis kodus pirukaküpsetamine ja koristamine, kiire poeskäik … ja siis õhtupoolikused külalised, kes jäid ka õhtuks ja ööks ja kellega koostöös said värvitud ka kahe pere pühademunad ja saunas end pühade saabumiseks puhtaks viheldud.

Hommikul enne teiste ärkamist leidsin aja veel paar tundi vajalikke lasteraamatuid lugeda. Ja kui me ennelõunal laiali läksime, sõitsime ise Otiga külla. Kohtuma sellesama lastekirjanikuga, kellest ma oma lugemikus natukene ka lähemalt juttu tahan teha.

Juhani Püttsepp, pilt 60+.jpg

Juhani Püttsepp.jpg

Ma olin seda kohtumist väga oodanud, sest Juhani Püttsepa “Kunstnik Johannese” raamat koos sealt siginenud püsikildudega on meie peret saatnud umbes viimased 20 aastat. Ja ka tema hilisemate lasteraamatutega olen tundnud niisugust iseäralikku lähedust. Soovitan kogu hingest lugeda tema “Gibraltari laevakoerte ühingut”, “Meest, kes puutus põtra”, “Vanaema, kes muutus kutsikaks”, “Musti linde”, “Lauajupi madonnat”, “Väikese hundi lugusid” ja tema teisigi asju. Tema loodus-, looma- ja maailmatunnetus on erakordselt ergas, avar, armastav ja mõtestatud.

Me veetsime väga, väga toreda pühadekeskpäeva. Ja ma tahaks loota, et see suhtlus jätkub. Me elame õigupoolest nüüd ju väga lähestikku.

Aga edasi …. ma jälle lugesin lastekirjandust. Valisin välja tekstikatkendid. Homme hakkan neid käsikirja sisse toksima ja küsimusi-ülesandeid kostama. Ah, ja muidugi kirjutan Juhani kohta selle teksti. See on homme esimene asi, see on see põhiline.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: