Päevaplaan

Ma täna pikalt ei jõua, olen ühtki tilka võtmata nagu purjus juba, puhtalt väsimusest. Sest milline nädalavahetus.

Laupäev

01.00 – 06.00. Öörahu

06.00 – 07.00. Mehe lähetamine Tallinna suunas kolmepäevasele koolitusele (äratus- ja toitlustusrituaalid).

07.00 – 08.00. Hommikused hügieeniprotseduurid ja meditatsioonihetked kohvitassiga küdeva pliidisuu ees ja terrassil päikesekiirtes. Elukate hommikune hoolitsusring ja ooberdamine-šveitserdamine.

08.00 – 12.00. Keeletoimetustöö esimene lugemine. 40 aanelja.

12.00 – 13.30. Iluuni. Söömahetked.

13.30 – 17.30. Keeletoimetustöö esimene lugemine. 39 aanelja.

17.30 – 21.30. Ogoroodinal esimesel aastal Haapsalust toodud iirised peenrast välja võetud, et juurikatele ruumi teha. Kolme peenra läbikaevamine ja kompostiga rikastamine, varase porgandi, pastinaagi, redise ja naeri külvid.

21.30 – 02.00. Pärast elukate õhtust hoolitsusringi keeletoimetustöö teine lugemine, 40 aanelja.

Pühapäev

02.00 – 07.30. Öörahu.

07.30 – 08.30. Hommikused hügieeniprotseduurid ja meditatsioonihetked kohvitassiga küdeva pliidisuu ees ja terrassil päikesekiirtes. Elukate hommikune hoolitsusring ja ooberdamine-šveitserdamine.

08.30 – 12.30. Keeletoimetustöö teine lugemine, 39 aanelja.

12.30 – 15.30. Aiatöö: eelmisel aastal rajatud iiristeala puhastamine, kust 8/10 eelmisel aastal istutatud iiriseid täiesti müstilisel moel on välja läinud – aga see polnud tegelikult uudis, sest märkasin seda tendentsi juba läinud sügisel. Olen kindel, et istutatud sai õigesti, toimunu on minu jaoks müstika. Midagi peab selles kohas mullaga kapitaalselt valesti olema. Praegu panin need eelmisel õhtul üles võetud juurikad küll sinna sisse (sest mujale ei olnud praegu panna), aga hoian teraselt silma peal ja juba homme kavatsen testida selles kohas mulla pH-sisaldust (ostsin täna testri), ning siis saab ette võtta, mis ette võtta vaja, kas hakata lupjama või hapendama. Muide, selle koha peal ei näinud ma ka mitte ainumast vihmaussi ega muud mullaelukat, mis näitab samuti, et asi on seal mäda.

15.30 – 17.30. Iluuni ja söömahetked.

17.30 – 01.00. Keeletoimetustöö kolmas lugemine, 79 aanelja. Töö võidukas ärasaatmine täpselt tähtaja esimesel tunnil.

Esmaspäev

01.00 – 06.00. Öörahu.

06.00 – 07.25. Hommikused hügieeniprotseduurid. Meditatsiooniminutid jäid ära, st kulusid enese lille löömisele ja varustuse kokkupanekule.

07.25 – 10.54. Bussiühendus Tartuga ja rongiühendus Tallinnaga. Muide, rong oleks kusagil seal Tamsalu kandis äärepealt otsa sõitnud pojaga karule. Pidurdas nii järsku, et selge oli, et midagi juhtus – ja kui siis tasasel käigul edasi sõitis, nägime karu oma pojakesega metsa suundumas. Hea, et terveks jäid!

11.30 – umbes 15. Tootmisnõupidamine filmi asjus. Olime mina, produtsent, operaator ja režissöör. Olemasolev stsenaariumivariant sai pulkadeks lahti võetud ja sündmustik paremini, hoopis paremini konstrueeritud, samuti kõik pea- ja põhitegelased läbi arutatud, kuidas nende karakterid avame ja nende omavaheliste suhete dünaamika kujundame, sai tähenduslikud ja olulised detailid selles loos läbi arutatud ja mõeldud, mis võtmes ja mis situatsioonis need esile tuua … ühesõnaga kõike, kõike, kõike. Sisuliselt peaaegu stseen stseeni haaval käisime kõik läbi ja mõtlesime koos, kuidas saaks aina parem. Sest 20. maiks tahame kulkasse raha küsima minna juba stsena 2. draftiga. Igatahes kulus selle töökoosoleku peale umbes kaks korda nii palju aega, kui olin plaaninud, ja nii ma ei jõudnudki enam ühe kena aalujaga koos lõunale, nagu tegelikult meil eelmisel päeval mõte ja kokkulepe oli.

Nii et lõunat sõin millalgi kolme ja nelja vahel hoopis meie projekti operaatoriga, ning mul on nii hea meel, et just tema meie filmi tegema tuleb. Ma nimesid ei julge hetkel veel nimetada, aga üleüldse mulle seekord meie meeskond hirmsasti meeldib, no on kohe kuidagi selline klapp ja haakumine.

Aga siis sõitsin bussiga linnast välja ja tulin maha huvitavas peatuses nimega Kurna tee, sest pidin koolituselt tuleva Otiga seal kokku saama, et siis koos koju sõita. Pärast minu mõningast tagaotsimist mööda suurt ja laia Harjumaad leidis ta mu lõpuks ka üles. Polnudki külm mind veel ära võtnud, sest päike õnneks on üsna soe siiski juba.

Seal koolitusel, kus Ott kolm päeva oli, tehti umbes selliseid asju:

savi.jpg

Mina poleks küll pildi pealt aru saanud, mis asi see on, kui Ott poleks öelnud. Aga vott, olen kiuslik ja teile ei ütle, arvake ära!

Nii et siis 17.30 – 21.00 kojusõit, millesse mahtus Tartus ka Bauhofi külastamine pH-testri ostmiseks ja toidupoe külastus.

Aga täna ma seda pH-d testima ei hakka. Pime on juba, ja jõud lõpeb, ei jaksa enam.

Ah jaa, 21 miskiga õhtusöök ja elukate õhtune hoolitsusring …

… ja siis hakkasingi blogima.

11 kommentaari

 1. trumm said,

  9. mai 2017 kell 00:01

  miski küttekolle, aga pliit ja ahi nagu pole… hmm. leso?

 2. lendav said,

  9. mai 2017 kell 01:15

  Šamott. Jõudsin umbes samadele järeldustele, nagu Trumm.

 3. eve labi said,

  9. mai 2017 kell 06:31

  ilmselt on jah tegemist mingi soojuallikaga kui sellest just kosmoselaeva ei tule 🙂

 4. Karin said,

  9. mai 2017 kell 09:35

  Mulle meeldisid päevaplaanis eriti iluune kohad. Mul pole nende jaoks enam aega olnud, aga see-eest olen ma muidu flegmaatiline ja kohvipausid on ka elus tähtsal kohal.

 5. kiskjasiil said,

  9. mai 2017 kell 11:05

  einoh, puruvanakeseks pole muutunud või? *väsinud kui puruvanake, see veeelukas. ** vihje apelsinidele 😛
  Tore, et teil selline filmitiim on, jään huviga tulemust ootama.

  Mullaelukate puudumine on 1 oluline märk jah, mul tuli ka aias üks selline hunnik ette ja muutusin ettevaatlikuks. Kunagi sai teadmatusest vana lagunenud briketti linnaaias kasutatatud. kahju tast ei tõusnud, aga kasu ka polnud, surnud kraam.

  Iiristele aga ei sobinud äkki see vettimine ja külma vaheldumine kõik need oktoobrist märtsini välja? Ma ei ole küll nende hingeeluga kursis, aga tunduvad rohkem kuivalembid olevat? Kui jälile saad, siis har meid ka, kogemustest on kasu.

  Lõpetuseks sooviks sulle pikemat öörahu :P)

 6. Hundi ulg said,

  9. mai 2017 kell 11:46

  See, et filmile arendustoetus eraldati on juba oluline samm edasi. Produtsent ja lavastaja on Instituudis ka heas nimekirjas. Seega lootust on, et äkki lähebki töösse.

 7. aidivallik said,

  9. mai 2017 kell 12:19

  Pildil on kujutatud ühe loomisjärgus rakettahju kollet ülaltvaates. Ott käis saviehituskoolitusel. Et osata putitada neid meie savihooneid siin ja oma tulevasse pilli- ja töökotta rakettahi ehitada.
  Iluune tunnid on väga vajalikud, kui ööund ei jätku kauemaks kui viieks-kuueks tunniks. Muidu sureb aju ära ja silmad hakkavad poole päeva pealt fookusest välja vajuma.
  Aga see film lihtsalt peab tulema, ma tunnen seda täiesti kindlasti, Hundi ulg, ja meie operaatoriks tuleb Elen Lotman.

  • Karin said,

   9. mai 2017 kell 12:29

   Peaks siis teiega savihoonete korrastamise teemal käed lööma. Meil ka savimaja, ja mehed ka pisut koolitamas käinud. Poeg teeb praegu Tallinna Ülikoolissaviteemalist lõputööd, uurib erinevate savikrohvide toimimist.
   Me läksime teadmatusest alul kipsplaadi teema peale. Savikrohviga oleme nüüd koridori viimistlema asunud. Tööd on veel poole peal. Aga soojuskaamera näitas talvel, et seal ruumis on soojuskaod kõige väiksemad ja välissein on alles pilliroomati all, aga veel krohvimata.

 8. Hundi ulg said,

  9. mai 2017 kell 14:19

  Eleni töödes olen täheldanud kõrget pildikultuuri. Seegi pluss juurde.

 9. Muhedik said,

  9. mai 2017 kell 14:46

  Kes teeb, see jõuab palju. Eriti iluune abiga 🙂

 10. Milda said,

  10. mai 2017 kell 11:10

  Tihe päevakava ja toimekas inime!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: