Töötöö keerisest

Ikka loobin puid. Jõudlus on kehvavõitu, sest selle jaoks jääb kõige muu kõrvalt vaid paar tundi iga õhtu.

Aga see-eest sain valmis filmistsena 8. drafti ja see on nüüd tõlkija käes. 5. aprillil peab see saadetud olema lugupeetud juhendajatele.

Ma ise olen praeguse tulemusega juba väga rahul, ei oskaks oma aruga seda küll enam paremaks teha. Aga kindlasti pärast Cannes’i ja uusi märkusi ning ettepanekuid olen jälle teist meelt.

Nagu paljudele juba rääkinud olen: see film räägib 8 – 10-aastaste laste kambast, kes alguses kogemata, aga pärast juba peaaegu meelega võtavad vangi ühe ebameeldiva täiskasvanu. Aga seejuures ei ole nad üldse halvad lapsed, vaid lihtsalt lapsed igaüks oma tausta ja koduga, iseloomu ja unistustega. Ja grupidünaamika vastu saamiseks pole küpsed paljud täiskasvanudki.

Promomaterjalidest kopeerin logline’i:

Kümneaastane Kristjan satub ränka vastasseisu oma sõpradega, kui nende mängu käigus kukub sügavasse auku nende mängumaad kurjalt valvanud Elmar. Tema vabastamine tähendaks sõprade hülgamist ja kambast väljaarvamist, aga kas kümneaastane oleks valmis seda hinda maksma?

Ja väike stiilinäide umbes filmi esimese pooltunni lõpust:

katkend.jpg

katkend1.jpg

 

Peale selle sai kirjutatud ka too eespool mainitud 1800-tähemärgiline haridusteemaline artiklike Haapsalu Täiskasvanute Gümnaasiumi aastapäevakogumikku.

Ning viimase ühikuni sai lõpuks läbi loetud ka eelmisel aastal ilmunud algupärane eesti lastekirjandus, kokku 125 erineva mahu ja iseloomuga raamatut. Kolmapäeval kogunesime oma žüriiga Tartu Linnaraamatukokku ning vaidlesime selgeks Tartu Lapsepõlve kirjandusauhinna nominendid, keda on kokku viis autorit. Aga nende nimesid ma praegu veel ei avalikusta, sest iga asi omal ajal ja ametlikult hõigatakse need välja umbes järgmisel reedel. Muide, mina tean juba ka seda, kes neist saab laureaadiks, aga ma ikka ei ütle 😀

Igatahes eile ja täna kirjutasin ma ülevaadet selle läinudaastase lastekirjandusseisu kohta, see läheb tuleval nädalal Lääne Ellu üle kahe lehekülje. Pikk lugu, rohkem kui 7000 tähemärki, aga ma oleks neid tähemärke rohkemgi vajanud, sest kirjutada on sellisest asjast ju palju ja see on põnev. Kui lehes see lugu ära ilmub, kopeerin selle kindlasti blogisse ka (loodan, et ei unusta) ja siis käin välja ka konkreetse nimekirja läinud aastal ilmunud raamatutest, mis võiks keskmisest enam korda minna.

Aga siis muidu … loopisin puid!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: