Jalad ja käed on pea otsa saanud

Lõppeval nädalal jõudis poodidesse ja ehk juba ka raamatukogudesse minu uusim väikelasteraamat “Minu pea”. Täpselt nii nagu kõlabki, on see samalaadsete raamatukeste “Minu jalad” ja “Minu käed” nii-öelda järg. Etteruttavalt võin öelda, et kunagi kevadel ilmub ka “Minu kõht”, ja võib-olla seejärel veel “Minu selg” ja/või “Minu aeg”, igatahes plaanid on, aga veel udused.

PEAraamat-esikaas–väiksem.png

Rääkigem praegu aga kindlalt sündinud asjadest, ja seda “Minu pea” kahtlemata on! Eks ta on üsna sarnase struktuuri ja ülesehituse ja põhimõttega kui kaks eelnevat. Ajendatud ikka mu tähelepanekutest, kuidas väikese lapse jaoks on tema enda keha veel hiiglama huvitav asi ja kuidas väikelastele meeldib, kui väga elementaarsed asjad neile üle selgitatakse, kirjeldatakse või jutustatakse. Ma mäletan endagi lapsepõlvest, kuidas ma võisin tädiga koos lõpmatuseni põrandal istuda ja kuulata põhimõtteliselt igavesti, kuidas ta mulle pildiraamatu pilte ümber jutustab. Kuigi ma nägin samal ajal piltide peal täpselt sedasama. Aga see oli nii huvitav!

24.png

26.png

Ja siis oli mul veel see väike kaalutlus, et kuidagi pakkuda lapsele natuke laiemat sõnavara ja mõtlemisruumi, kui kodune olmesuhtlus mõnikord võimaldab. Kui palju me igapäevases koduses suhtluses siis ikka viitsime lapsega arutada tema kehaosade üle või kui palju nimetame rannet või küünarvart. Sellepärast ma arvan, et taolised raamatud kõige elementaarsematest asjadest on väikelastele üpris vajalikud, kasulikud ja meeldivad neile ka.

Kasvatuslikku ka.

40.png

Ning ilusatest unenägudest, mida aju inimesele magamise ajal näitab.

47.png

Pearaamatut müüvad Apollo ja Rahva Raamat nii oma poodides kui veebis. Ja minu käest otse saab ka osta, kui mulle teada anda.

Kevadel juba ilmus selle algajate kehateaduse eelmine raamatuke, “Minu käed”. Avastan praegu üllatusega, et blogis ma sellest polegi veel juttu teinud, ainult juuli algul olen korra maininud.

 

Minu_käed-esikaas–väiksem.png

Selle kohta kehtib samuti kõik see, mis eespool juba ütlesin.

Käeraamat lk 29a.jpg

Käeraamat lk 30.png

Käeraamat lk 16.jpg

Käeraamat lk 15.jpg

 

Mõlemad on illustreerinud Elina Sildre, kavatseme niiviisi veel mõnda aega koos jätkata. Mulle väga meeldib, et tema stiil ei ole neis raamatukestes liigselt nännutav, vaid on selline veidi väljakutsuv. Väikelastepärane, selge, arusaadav – ja nii lõbus ja omapärane!

Mis ma rohkem ikka oskan öelda: julgen neid väikelasteraamatuid igati soovitada!

“Minu käsi” saab samamoodi osta siit ja sealt. Ja minu käest ka. Soovi korral kirjutage mulle või saatke FBs sõnum!

 

2 kommentaari

 1. Triin said,

  8. okt. 2019 kell 01:13

  Tere! Kas vähemalt üks eksemplar “Minu jalad” on veel müügiks? Soov on kõiki kolme osta, kirjutasin ka Facebooki sõnumitesse 🙂

  • aidivallik said,

   8. okt. 2019 kell 12:48

   “Minu jalad” tiraaž on täitsa läbi müüdud, aga on plaanis teha järgmise aasta kevadel selle kordustrükk! Nii et praegu saan soovida ainult kannatlikkust ja jaksu see ära oodata. Lohutuseks on enne jõule veel ilmumas “Minu kõht” – Elina usub, et saab selle siiski veel selle talve hakuks valmis, ei peagi kevadeni ootama.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: