Talveke veereb

Juba jälle olen suutnud tekitada blogisse mitmekuise lünga ja ma ise ka ei tea, millest see tuleb. Niimoodi võib mulje jääda, et mu elus enam mitte midagi huvitavat ei sünnigi– eks ta ole, vanus ka kisub järjest esimese auväärse juubeli poole, mil vanas juudi riigis orjad vabaks lasti ja võlad tühistati, aga sinnani on siiski veel veidi üle aasta aega. Ja õnneks tänapäeval ei tähenda see enam ka mitte just otseselt vanadust, nii et pole mul mõtet end sellega õigustada.

Talv on veerenud muidu kenal rahulikul kursil – mis töötegemisse puutub. Ja mis aeda puutub. No ma ei suuda end ajada märga, kõledasse, tuulisesse aeda … kuigi saaks ju kaevata ja igasuguseid muidki aia-asju teha sel talvel. Aga … mäh.

Sotsiaalsel rindel see-eest tegevust jagub. Näiteks muutub meie elutuba aeg-ajalt prooviruumiks ja maja saab täis kitarrihelisid, trummipõrinat, klaverimängu ja laulu.

proov.jpg

Kokanduskatusetused tütrega. Et ta on vegan, üritasime teha verivorsti vetikatest ja tangudest. Üks mis kindel – seda ei tee me enam kunagi.

vetikarullid.jpg

Kõssa ja Leenu vahel on suur armastus.

k6ssa&leenu.jpg

Õhtuti ketran. Hall lammas, millega Leenu villa kokku ketrasin, sai otsa, valget veel on. Olengi kedranud nüüd Leenut ja Darling Celly’s punaseid ja musti chow‘sid, aga hakkas juba natuke tüütama. Siis leidsin kirstust kotikese Punksu eluajal temalt kammitud karvaga … ja ketrasin ka kassi. Palju seda polnud, kass ju väike loom. Muinasnaine tõi mulle nüüd veel angoorajänku villa, parasjagu on see töös. Tuleb väga ilus hele-hõbehall.

voklemine.jpg

Oma esimestel hommikustel tundidel, kui pea pole veel päevaks piisavalt selge, koon kohvijoomise kõrvale. Nii et sokke meil on.

sokid19.jpg

Ja praegu nikerdan karukellakirjalise Haapsalu salli kallal, see on mul kuues Haapsalu sall teha.

sall20.jpg

Enne salli kudusin kaks kirjatud baretti ka, millest üks sai minu krunni mahutamiseks natuke liiga napp ja sellepärast kinkisin selle Muinasnaisele, kes meie juures laulmas käib ja oma vabapidamiskanade mune toob. Endale kudusin uue, suurema, samade värvidega, aga teise mustriga.

barett20.jpg

barettalt20.jpg

Päeviti teen oma kirjatööd ja toimetan raamatuid. Näiteks niisuguse paksu, ligemale tuhandeleheküljelise tellise tõlke toimetasin siin Sinisukale vahepeal ära, see peaks eestikeelsena ilmuma millalgi kevade hakul, ma pakuks.

hancock.jpg

“Tüdruk naabermajast” toimetus läks Rahva Raamatu kirjastusele, peaks ka nüüd varsti ilmuma. Psühhotriller.

tydruk.jpg

Ja praegu on töös Heliosele “Päev, mil me kadusime”, ilmselt sobiks liigitada samamoodi psühholoogiliseks põnevikuks. 

päev.jpg

Omaenda asjadest sain koostatud “Unelauluraamatu” käsikirja, seda lasteluulekogu hakkab taas illustreerima Lumimari.

Nokitsen tasapisi Emajõe Suveteatri “Kasuema” vabaõhulavastuse kallal. Tasapisi seepärast, et olen selle materjali kohapealt teatavas nõutuses. Mõtted pole veel lõpuni selged, sellepärast võtab aega. Umbes sama teema on ühe Petrone Prindi tellitud käsikirjaga … ja Mauruse VI klassi lugemikuga ka. Aga ma tean, et tuleb see hetk, kus peas saab kõik klaariks ja ma tean täpselt, kuidas ja mis, ja siis tuleb kõik juba kohinaga nagu kosest.

Just jõulude eel ilmus neljas lugu mu väikelastesarjast. Nii et nüüd on olemas “Minu jalad” (mis on küll läbi müüdud ja oleme otsustanud märtsis kordustrüki teha), “Minu käed”, “Minu pea” ja “Minu kõht”!

KÕHUraamat-ESIKAAS_väiksem.png

Nüüd lasen Elinal natuke muude asjadega ka tegeleda, aga siis tahaks seljaraamatu veel teha. Ja ajaraamatu kindlasti ka, sest aeg on väikelaste jaoks uskumatult keeruline asi. Mis on eile ja mis on homme …

Jõulud on jäänud juba poolteise kuu taha. Porised küll, aga nad olid! Meil kodus ja …

j6ulud19.jpg

… järve ääres koolimajas, kus kogukonna pidu toimus.

j6uludkoolimajas19.jpg

Ott sai seal tantsuks mängivale karmoskale rütmi lüüa. See kast, mille peal ta istub, ei ole mitte lihtsalt kast, vaid löökpill nimega cajon.

Ottcajon.jpg

Enne jõule oli veel Lastekirjanduse Keskuse tänupidu, kus ka sain Otist ühe kena klõpsu teha.

ELKt2nupidu19.jpg

Ja siis käisime jälle mööda jõululaatasid oma raamatuid müümas. Näiteks Haapsalus ja Põlvas. Mujale tegelikult ei jõudnudki, sest mingi viirus võttis mu maha.

P6lvalaat19.jpg

Teatris käisime. Vanemuise “Elamise reegleid” vaatamas. Nojah. Tegelikult ei olnud parim asi, mis ma oma elus näinud olen, aga mis sa jõulutükist ikka nii väga tahad. Samas oli seal lahedaid pöördeid ja paar kohutavalt naljakat üllatust, nii et otse kurvaks kah ei teinud.

Ja siis käisime Peetri kirikus kontserdil Moskva patriarhaadi meeskoori kontserdil. On ikka kaunis saal seal Peetri kirikus. Ja ma ei saa midagi parata, aga vaimulikest lauludest hoopis rohkem kõnetas mind kontserdi see plokk, kus Poola ja Ukraina meeleolukate ja lärmakate joomalauludeni jõuti.

Peetri kirik.jpg

Aasta algul sai meie Tötsu 12-aastaseks – oma haiguste ja hädade kiuste.

T6tsu12.jpg

Ja siis on olnud veel hulk külaskäimisi, kinnogi jõudsin tütrega “Olemise ilu” vaatama, ja see oli ilus küll. Tegelikult peaks lähemal ajal veel mitu korda kinno minema, seal jookseb mitu head filmi praegu, millest mõni sai ka just Oscari. Küll ma lähen ka.

Reede õhtul aga käisime ERM-is muinasjutunäituse avamisel. Väga uhke üritus. Eeskava, kõned, muusikud, jutuvestjad ja pikad lauad muinasjutuliste suupistetega. Näitus ise ka väga vahva.

muinasjutun2itus.jpg

Järgmise pildi pätsasin ERRi galeriist ja see kujutab salapärast seeneriiki.

seeneriik.jpg

Rohkem pilte ja infot saab ammutada meediast, näiteks Tartu Postimehe uudisest.

Aga nüüd ma lähen ja tellin omale kevadeks köögiviljaseemned ära ja siis saab tänasesse kirjatöösse ka lõpuks süveneda.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: