Jälle äpardused

Ma loodan väga, et ei satu jälle mingisse äparduste ja õnnetuste tsüklisse, nagu eelmisel aastal juhtus. Me ju leppisime kokku, et uuel aastal nii ei tee!

Aga ometi. Näiteks selgus, et eelmises postituses näidatud Islandi kampsi moodi kamps tuleb mul ikkagi kuidagimoodi lahti võtta või seda harutada, nii et oleks võimalik varrukaid ja kehaosa lühemaks teha. Ma ei tea, kuidas ma jälle proovilapi järgi arvutamisega nii puusse panin või mis täpselt juhtus, igatahes selgus, et kehaosa peaks lühem olema umbes 20 cm ja varrukad 10 cm, et see mu tütrele paras oleks. Pagan küll, ma ütlen. Nii palju tehnilist ja aeganõudvat tööd, tulemus imeilus – ja siis niimoodi!

Aga teine asi juhtus meil öösel vastu pühapäeva, kui see laupäevane lumetorm järjega Lõuna-Eestisse jõudis. Juhtumise avastasime paraku alles pühapäeva pärastlõunal, kui kraadid õues plussi pöörasid ja laest hakkas õige mitmest kohast vett sisse tilkuma.

Laepealsel avanes selline vaatepilt:

Tuul oli õhtul või öösel paigast rebinud katuse harjalaua, nii et tekkinud praost oli ei tea kui kaua lund meile pööningule sisse tuisanud. Lahtisele soojustusele, mida meil on olnud küll mitu aastat plaan plaatidega kinni katta, aga … Katus oli ju korralik ja pidas kogu aeg! Nüüd siis see üks õnnetus ja jälle läheb mingi jahmerdamine lahti. Minu esialgsete arvutuste kohaselt läheb sealne uus soojustus pluss plaadid selle kinnikatmiseks pluss harjaplekk (ehk on tormikindlam kui lauad) veidi üle kolme tuhande euro maksma. Juhul kui Ott ise teeb ja ehitab. Kui keegi tuleb kõrvale võtta, siis läheb veel kallimaks.

Kindlustusele tegin kahjuteate ära, eks näe, mis nad selle peale kostavad ja kas sealt tuge tuleb. Võiks ju. Pean tunnistama, et selle eelarve kokkuklappimisega võib mul raskeks minna.

Oh, mulle ei meeldi sellised asjad. Mul olid kevadise rahakulutamisega hoopis teised plaanid, ausõna.

2 kommentaari

  1. eve said,

    23. märts 2021 kell 21:12

    Oh, seda nüüd küll tõesti vaja ei olnud 😦 aga mis puutub proovilappidesse, olen ammu loobunud, sest need pole kunagi muud kui segadust tekitanud

  2. maurus said,

    24. märts 2021 kell 13:48

    Oh, ära muretse, see kampsuni ja varrukate lühemaks tegemine ei olegi midagi väga hullu. Sain just oma alpakavillase roositud nn. kirikukampsuni lühendamisega maha.Võta ette kõigepealt varrukad, see väikesem töö: mõõda mustrist ülespoole 10 cm, lõika ühevärvilise koe pealt lõng läbi ja hakka allapoole, mustrini harutama, aga korja kohe silmused vardale tagasi, sest meriino on selline libedam lõng, pärast on halvem. Kui oled jõudnud mustrini ja 10 cm on üles harutatud ja silmused jälle kenasti vardal, siis on kaks võimalust – kas silmad selle musta lühendatud osa värvilise osa külge ( no silmamise kohta on õpetusi igas raamatus), või kood selle värvilise osa uuesti ( see on hullem variant). Arvan, et silmates jääb ilus. Ja alläärega samamoodi. Aga sa oled tegelikult hea kuduja, küllap sa tead neid asju isegi. Kahju muidugi tehtud tööd üles harutada, aga pärast oled oi, kui rahul.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: