Klotsid juutuubikus

Lõpuks ometi said “klotsid” oma sügistalvel stuudios käimiste tulemuse YouTube’i üles, neli lugu:

“Rahalaul” on Anto vanaema käsikirjalisest tudengilaulikust (umbes 1930-ndad Tartus), arvatavalt uuem rahvaluule.
Ma soovitan kuulata ka ülejäänud kolme lugu kõrvalribalt, sest “Linn lõpeb ära” on tehtud minu kunagi ammu ilmunud luuletuse peale ja “Reinuvaderi ja hobuse” laulu teine ning kolmas salm on ka minu sõnad (mitte küll kuigi intellektuaalset pingutust nõudvad, ma arvan, et mingi koosviibimise käigus sai need pulli pärast tehtud). Esimene salm ja viis olla sündinud ammustel aegadel Ugala keldrisaalis Andres Linnupuu ja Anto poolt.
“Svinja i Sobaka” on ka Viljandis sündinud, Roman Nogini viis ja sõnad “Kajaka” lavastuse juurde. Klotsi töötlus paneb kuidagi rõhu integratsiooniteemale, nagu. Vist. Lõbus tantsulugu. Kontserdil rahvas tantsib selle järgi nagu segane.
Räägivad siin midagi video tegemisest ja visuaali poolt on ka üks kaameratega kamp õhinas (ikka sihuke professionaalne kamp), aga tahavad siin minult mingit kontseptsiooni. Mul pole aega olnud selle peale mõeldagi, vaata, kuidas oma muude asjadega hakkama saad.

Ma olen jaanuarikuus kõik päevad jutti töötanud silmade avamisest silmade sulgemiseni, okei, välja arvatud see päev, mil ma alles hommikul kell viis naabrimehe sünnipäevalt koju jõudsin. Aga muidu kõik nädala-, püha- ja laupäevad.
Miks mul muidu on tunne, et vaikselt hakkab katus sõitma nagu, ja vaimne tasakaal kipub käest ära minema. Ses mõttes see eilne lepinguteema mõjus võib-olla isegi tervistavalt, et pärast seda ei suutnud ma küll muud teha kui vastata kirjadele ja klapitada kokku emakeelenädala esinemisi (praegu tuleb mulle päevas umbes 2-3 meili, mis kõik mind 14. märtsiks esinema tahavad. Üle poolte neist ei taha mind ühelgi muul päeval ja nendega rohkem kirjavahetust ei arenegi – sest 14. märts 2012 pandi mul kahe kooli poolt kinni juba augustikuus.). Aga on üsna palju koole ja raamatukogusid, kellel on hea meel mind näha ka mõnel muul ajal sel kevadtalvel, ja nendega asjaajamine ja kokkuleppimine võtab aega.

Aa, Lääne Elu tegi nende demo kohta jutu ka, kuigi me ei saanud aru, miks. Tõenäoliselt Läänemaal lihtsalt juhtub praegu erakordselt vähe sündmusi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: