Üldse mitte poeetiline, vaid… kuidagi poeletiline

Tänase päeva – tegelikult õhtu — käegakatsutav tulemus:
purgis

(Huvitav, kas ainult mina olen see ohmoon, kes tomateid marineerimiseks niiviisi purki ei oska panna, et nad sinna mingil kenal kujul ka esialgsesse asendisse jääksid, mitte ei tõuseks kuskile poolele teele kaane poole?)

Aga see kollane hoidis on marineeritud paprika. Mul see aasta teistsuguseid ei olegi kui valkjas selline ja päris kollane. Läks kuidagi nii. Punastega tegid kedriklestad üks null.

Tegelikult teine käegakatsutav tulemus (hommikune) on ladustatud sügavkülma ja seda ma nüüd niimoodi otekohe käega (ja kaameraga) katsuma ei lähe. Meie hommikuse sigalaaktsiooni saadused. Nüüd pugime taas pekki, nii et põsed punnis. Koos tädi Tötsu ja proua Punksuga.

Ja siis ma koristasin (taas), sest pärastlõunal pidid teist korda tulema üks kena perekond meie onni uurima ja pärast seda sigala- ning lihakarnimöllu nägi köök välja selline, nagu oleks seal verine mõrv sooritatud, mitte viisakalt ja tasakesi menetletud kaheksat kilo seakülge, ämbritäit kõrisid-kõhuääri, nelja kilo neeru, kahte kopsakat maksa ja natuke südameid. Ohh, aga need keeled on mul ikka alles lihtsalt külmkapis, no ma tõesti ei jaksa täna enam nendega midagi teha…

Oodatud külastuse tulemusi me muidugi veel ei tea. Kui taevas tahab, saab kõik.

Igatahes selline… üldse mitte poeetiline päev. Magamata ka, ja unevõlaga, sest ööl vastu tänast sain ainult viis tundi. Homme ma keeldun vara ärkamast.

5 kommentaari

 1. rahutu rahmeldaja said,

  28. sept. 2014 kell 00:41

  sügav kummardus kõgile, kes suudavad leida endas jõudu midagi purki panna, mina unistan suuremast sügavkülmikust 😀

 2. Muhedik said,

  28. sept. 2014 kell 13:18

  Inimesele on eluvajalikud nii poeesia kui pood. Kõige parem ongi enda isuäratava välimusega kelder.
  See praegune koristamine pole veel midagi, arvestades seda, kuidas Sa uues kodus tuuseldama hakkad 🙂

 3. Tii Pohlavars said,

  28. sept. 2014 kell 16:34

  Tomatite ujumise kohta ekstra ei tea, kuid igasugused kompotid jäävad ühtlaselt vedelikku, kui kuumus veenõus ei ületa teatud temperatuuri, võimalik et see oli 80 kraadi. Purgi sees siis veelgi vähem.

 4. Thela said,

  28. sept. 2014 kell 19:00

  Mina magasin täna oma möödunudnädalase unevõla visty natukeseks täis, 12 tundi läks. Kuigi nüüd on tunne, et läheks uuesti ja vara magama.

 5. aidivallik said,

  28. sept. 2014 kell 21:27

  Tii, tänud tarkuse eest, ma järgmine kord kuumutades püüan mitte palju üle 80 lasta ja vaatan, mis juhtub.
  Aga oma unevõla ja üleväsimuse tõttu ei jäänud ma eile ka voodisse minnes poolteist tundi magama… lihtsalt veider jant selle unega. Aga sulle head und, Thela!
  Sügavkülmikuid on mul 2 (küll need väiksema kapi mõõtu), aga need on juba peaaegu täis. Köögivilja neisse rohkem ei mahuta, nii et kõik, mis tuleb, läheb nüüd purki ja keldrisse või liiva sisse ja keldrisse.
  Muhedik, jaa… ma ka loodan, et see koristamine ei lõpe nüüd niipea. Ja halloo, Tartumaa, me Otiga oleme ilmselt varsti tulekul kahepäevasele kinnisvaramonitooringule, aga kuidas ajaga jääb ja küllatulemistega jõuab, seda ma ei julge praegu lubada.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: