Kirjand teemal: minu suvi

Ma olen elus. Ja teen igasuguseid asju ning kohutavalt palju. Ainult et suvi ise kipub kuidagi liiga kiiresti kulgema. Ja aega üldse ei ole. Nii et see on ka pigem pildipostitus sellest kõigest, mis mulle blogimiseks üldse mahti pole andnud.

saagikoristus.jpg

 

brokolid.jpg

 

iiriseala rajamine.jpg

 

keldrimägi.jpg

 

hoidised3.jpg

 

nulupeenar aug.jpg

 

kaarnatalgud.jpg

 

hoidised4.jpg

 

aiavisiit.jpg

 

hoidised1.jpg

 

hoidised.jpg

 

hoidised2.jpg

 

Hallani pool.jpg

Ja terrass on meil nüüd lapitud ning parandatud, keegi ei vaju enam läbi laudade.

terrass.jpg

Ning selle suve suurprojekt – tiigipuhastus, milleks nii metsikult eel- ja infotööd sai tehtud – teostus oma põhiosas eile. Ei läinudki vaja kolme kuni kuute kopapäeva kuni kahekümne nelja meetrise nokaga koppmasinaga tuhandete eurode eest, vaja läks vaid amfiibiga meest, kes sõitis ühest kaldast alla ja teisest üles ning vee peal ka, tõstis veetaimed koos juurtega põhjast üles ja ladustas sellest mulle kenad kompostihunnikud. Aega kulus 1 päev ehk 8 tundi, ja nüüd anname veele aega selgineda, siis saab valgeamuurid edasiseks hoolduseks sisse tuua ja kõik peaks siis bueno püsima.

Tiik hommikul:

tiik hommikul.png

 

Tubli masin töötab.

amfiib.jpg

 

tiik päeval.png

Ja õhtul oli pilt säherdune, kõik sada meetrit oma kauniduses. Ainult vesi peab nüüd tagasi selgeks settima, ma usun, et see juhtub umbes nädalaga.

tiik õhtul.png

Aitäh headele inimestele, kes mu mõtted koppadelt üldse amfiibile suunasid. Ja infot andsid. Ja infot vahendasid. Suur, suur asi on tehtud saanud, aitäh!

 

12 kommentaari

 1. mustkaaren said,

  26. aug. 2016 kell 14:56

  Lahe.
  Kalad tiigitaimestiku ardnikeks on yks kuldne mõte. Hundinuiadest kipub palju risoomitykke maha jääma ja parem, kui keegi neid võsastumise ärahoidmiseks näksib.
  Ilus ja lopsakas suvi on. Ja palju nunnusid hoidisepurke.

 2. rahutu rahmeldaja said,

  26. aug. 2016 kell 15:21

  Mis nipiga su kapsad küll selliseid mõõte võtavad, mia kapsoididest järgmisel aastal loobun va nuikapsoidid aga needki mul poole väiksemad 🙂 Muidu oled ikka supertubli ja see tiigi puhtaks saamine on üks ütlemata tore asi ka 🙂

 3. Futu said,

  26. aug. 2016 kell 15:28

  Väga tubli suvi.:)

 4. Milda said,

  26. aug. 2016 kell 19:24

  Täitsa arusaadav, et selliste toimingute kõrvalt pole enam aega lo(blogi)seda:)

 5. Muhedik said,

  26. aug. 2016 kell 20:14

  Oi kui palju ilusat puhast vett.
  Tänavune suvi tundub eriti kiire ka seepärast, et neid päevi, kus midagi õues teha ei saanud, oli liiga palju.

 6. mustkaaren said,

  26. aug. 2016 kell 20:32

  Aa, ja töö kiidab tegijat.

 7. krissu said,

  27. aug. 2016 kell 07:49

  Tõeliselt palju tegemisi ikka jah. Ja kui ilusad viljad ja nii mõnus tiik. Küll on rõõm kõike su eluolu vaadata!

 8. miskae said,

  28. aug. 2016 kell 12:20

  mida sa nuikapsastega teed? Minu meelest on need vanemast peast kole puitunud, mõtlesin maha jättagi või komposti visata. Kas säilitad neid?Mul küll ainult 3veel järel, 2 tarvitasin nooremast peast ära, kui veel mahlased olid.

  • aidivallik said,

   29. aug. 2016 kell 00:19

   Nuikapsastega ma teen palju asju. Panen seda ühepajatoitudesse, siis mul on kaks nuikapsahautise retsepti, mida sageli teen, säilitamiseks marineerin teda iga aasta viiludena purkidesse, samuti panen riivitult hapnema koos punapeediga – väga hea hapu salat keldris kevadeni. Talviseks toiduvalmistamiseks kuubistan, kupatan ja sügavkülmutan. Üht supipõhja (minestrone põhja) teen nuikapsaga. See on üks imeline vili. No ja muidugi värskelt köögiviljakangidena dipikastmega suupisteks sobib ta hästi.
   Nuikapsaga on aga see lugu, et tal ei tohi peenras lasta üle valmida, siis puitub tõesti ära ega kõlba enam kassi hänna alla ka. Noore, mahlase ja värskena tuleb saak ära koristada ja siis sellega midagi edasi teha. Seetõttu olen mina teinud nuikapsast kolm külvi hooaja jooksul, et kogu aeg värsket ka peenra pealt võtta oleks. Need massiivsed hiidnuikapsad selle postituse pildi peal olid teine saak. Kolmandaks saagiks kasvatasin väikesi lillasid nuikapsaid, ja needki said eelmisel nädalal söödud.

 9. trumm said,

  29. aug. 2016 kell 13:10

  mma ei saa ka aru, kuidas sellist suurepärast kapsasaaki saab saada. sel aastal otsustasin, et ma ühtegi kapsast peale nuide enam ei kasvata.. ja seda ka ilmselt millimeetri täpsusega Aidi tegevusi kopeerides. no võib-olla ikka lehtkapsast ka, see on nii minu kui ka kapsausside lemmik.

  trumm

 10. Maria said,

  1. sept. 2016 kell 09:38

  Mul on sel suvel kapsastega nii kuis vene muinasjuttudes: Sõin ja jõin seal minagi, suhu ei saand midagi! Kõik läinud usside (loe laiskuse) nahka. Õnneks oli kõiki kapsataimi vähe ja ka aega nonde kapsoidide poputamiseks ikka vähe.Kui juba ussid peal, siis pole midagi päästa. Keegi rääkis kunagi, et kui panna peale need suured veepudelid kohe alguses, siis ei pääse liblikad ligi ja kapsad kasvavad kõik ussivabana. kas keegi on nii toiminud?

 11. aidivallik said,

  19. sept. 2016 kell 12:52

  Veepudelid on kahtlane, sest kapsale meeldib kasvamiseks pigem jahedus. Plastiku all läheb tal kole umbseks ja kuumaks.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: