Külm ilm Onneli ja Anneliga

Töötan nüüd soome kirjaniku Marjatta Kurenniemi lasteraamatute eestikeelse tõlke toimetamisega. See peaks “Sinisukal” koguteosena ilmuma millalgi kevadel, neli raamatut ühtede kaante vahel. Esimese loo, “Õnneli ja Anneli maja”, toimetasin eelmisel kuul, selle kuu alguses töötan teise osaga, “Õnneli ja Anneli talv”, kuu lõpus võtan ette kolmanda ja neljanda osa. Või jääb neljas märtsi, ma veel ei teagi. Tõlkija on kõigil neljal raamatul meie tuntud ja väga hea lastekirjanik Kristiina Kass, Nõianeitsi Nöbinina väljamõtleja ja veel terve rea heade lasteraamatute autor. Nii et selles mõttes on tegemist väga hea tööga ja väga hea uue lasteraamatuga.

Panen natuke imeks, et tegemist on ju õigupoolest juba päris ammuse esmatrükiga raamatutega, mis Soomes tunduvad olevat väga populaarsed, aga ometi pole seni neid eesti keeles olemas. Kuigi ega tea, võib-olla on see ka Soomes selline taasavastatud vana, sest näiteks alles äsja olla neil ka film valminud sellest imepärasest Õnneli ja Anneli maailmast.

 

Muide, kõigi aednike lemmiktegelased selles raamatus ilmselt on Tingelstiina ja Tangelstiina, kes kasvatavad oma aias hoopis isemoodi asju.

Nii et jälle üks töö, mis mulle meeldib.

Ja selle kõrval alustasin täna järgmist “Suletud uste” osa, aga see pole üldse nii inspireeriv ja armas.

Kui seda koledat pakast ei oleks (meil oli ööl vastu tänast -19 kraadi, täna terve päeva -16 ja nüüd jälle langeb), siis ma ilmseks kasutaksin neid päevaseid päikselisi tunde oksapurustamiseks. See sügisestest tiigitalgutest jäänud pajuvõsahunnik sauna kõrval on ju ikka veel ootel ja tuleks mul enne kevadet pudiks teha, sest kellel kevadel enam sellega aega tegeleda on.

Aga selle pakasega ei taha nagu eriti õues olla.

Küll jõuab.

1 kommentaar

  1. eve labi said,

    8. veebr. 2017 kell 06:24

    Pakane saab kohe varsti otsa 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: