Jätkumasu kultuurimajanduses, aga head kah

Tahtsin juba mitu päeva tagasi linkida uudised, mis üsna ilmekalt lähevad kokku minu 24. mai postituse sisuga ja näitavad, et kirjastamissmaailmast niipea veel häid uudiseid loota ei ole.
Kirjastamise ja raamatute ilmumise vähenemisest annab panoraamse ülevaate Rahva Raamatu juhatuse esimees ning selles loos kinnitab raamatuturu närust olukorda keegi anonüümseks jääda soovinud ärimees… jutu järgi oletan, et mõni suurkirjastuse juht. Aga kindel see muidugi pole.
Selle olukorra kestvusega võrdeline on oht, et rahva hulgast hakkab kaduma raamatuostmise harjumus üleüldse. Et isegi siis, kui inimestel jälle rohkem raha käes hakkab olema, raamatuid ikkagi enam ei osteta, sest tarbimisharjumused on muutunud ja raamat jääb pikaks ajaks inimese teadvusesse luksuskaubana. Et ei raatsita seda enam osta isegi siis, kui raha selleks oleks.
Muidugi ma loodan vastupidist, sest tahan ikka seda tööd teha ja sellest tööst ära elada, mis mul kõige paremini välja tuleb ja mille küljes ise südamega ripun.
Aga kuidas tegelikult läheb, ei tea.

Vähemalt on lootust haiguskindlustust kuidagi lihtsamalt omada, sest kultuuriministeerium pani selle heaks terve töörühma kokku.
Ja häid uudiseid on tegelikult veel.
Pokumaa, mis sügisel tumeda tuleviku ees uksed sulges, avas need nüüd taas ja plaanib suveks toredat programmi. Kallid algkooliõpetajad ja lapsevanemad, minge ikka ekskursioonide või väljasõitude raames lastega sinna ka, see on nii tore koht! Ja meie külastused aitavad neil hinge ja tegutsema jääda ning sellega Edgar Valteri mälestust põlistada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: